Autobusy wyjechały na trasy. Mamy rozkłady jazdy

  • 01.07.2020, 08:09 (aktualizacja 01.07.2020, 14:43)
  • Janusz Grajcar
Autobusy wyjechały na trasy. Mamy rozkłady jazdy Wójt Jodłowej Jan Janiga podpisał umowę na przewozy z firmą Andrzeja Kity.
Od 1 lipca mieszkańcy gmin Jodłowa i Pilzno mogą korzystać z dodatkowych kursów autobusowych. Samorządy na ich uruchomienie otrzymały dotację z tzw. funduszu autobusowego. Do każdego wozokilometra po 3 zł.

W gminie Jodłowa za wykonywanie przewozów odpowiadała będzie firma Andrzeja Kity. Utworzone zostały trzy linie. Autobusy będą dojeżdżać do Jodłowej z Wisowej, Dębowej i Dzwonowej, a skorzystają z nich również mieszkańcy Zagórza, Dęborzyna czy Jodłowej Górnej.

W gminie Pilzno pasażerowie wsiądą do autobusów dwóch firm Monis i Ludbus. Do Pilzna dojechać będą mogli mieszkańcy Gębiczyny, Jaworza Dolnego, Lipin, Łęk Górnych, Machowej, Słotowej, Zwiernika, ale też tych wsi, które leżą na trasie przejazdu, czyli np. Gołęczyny, Dobrkowa, Mokrzca czy Łęk Dolnych.

Dopłaty do przewozów w podwyższonej kwocie, na które mogą liczyć Jodłowa i Pilzno, obowiązywać będą do końca roku. To, czy kursy będą wykonywane w kolejnym roku, zależeć będzie również od frekwencji na poszczególnych liniach.

Poniżej publikujemy wszystkie rozkłady jazdy dla nowo utworzonych kursów.

Czytaj też: Z tym dramatem nie chcą zostawić ich samych

Janusz Grajcar

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe