Wodociągi Dębickie mogą liczyć na kolejne miliony

  • 01.07.2020, 14:34 (aktualizacja 01.07.2020, 14:46)
  • Janusz Grajcar
Wodociągi Dębickie mogą liczyć na kolejne miliony
Dodatkowe 6,5 miliona złotych dotacji na projekt pt. Rozwój gospodarki wodno-ściekowej na terenie miasta Dębica z modernizacją oczyszczalni ścieków pozyskały Wodociągi Dębickie.

W maju Wodociągi Dębickie rozpoczęły starania o zwiększenie dofinansowania w formie dotacji na realizację projektu Rozwój gospodarki wodno-ściekowej na terenie miasta Dębica z modernizacją oczyszczalni ścieków.

Postępowania przetargowe i aktualizacja kosztorysów na zadania, które nie zostały rozpoczęte, wykazały, że rozszerzenie projektu o 10 mln zł (w tym 6,5 mln dotacji) jest niezbędne dla osiągnięcia założonych celów.

Starania miejskiej spółki zostały zakończone sukcesem i 25 czerwca zawarty został z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej aneks do umowy o dofinansowanie projektu.

Nowa wartość kosztów kwalifikowanych projektu to 44,3 mln zł, w tym 28,3 mln dotacji z Funduszu Spójności, w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014–2020. O rok wydłużony został również termin realizacji projektu. Jego zakończenie jest planowane na 31 grudnia 2022 r.

Czytaj też: Autobusy wyjechały na trasy. Mamy rozkłady jazdy

Janusz Grajcar

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Marek
Marek 01.07.2020, 21:42
Ilu dyrektorów w związku z tym w spółce przybędzie? I ilu z nich to będą ludzie z komitetu burmistrza? Bo Stanisław Chmura już przetarł szlak.

Pozostałe