Na staże pojadą do Włoch i Hiszpanii

  • 02.07.2020, 20:31 (aktualizacja 02.07.2020, 21:08)
  • Tomasz Ratuszniak
Na staże pojadą do Włoch i Hiszpanii fot. ZSZ w Pustkowie Osiedlu.
Zespół Szkół Zawodowych w Pustkowie-Osiedlu znalazła się w gronie 270 szkół wybranych spośród 1035 z całej Polski, które będą mogły liczyć na wsparcie realizowanych przez siebie programów. Dzięki temu m.in. ósmoklasiści, którzy wybiorą naukę w tej szkole, staże zawodowe będą mogli odbywać we Włoszech i Hiszpanii.

ZSZ w Pustkowie Osiedlu jest jedyną szkołą z naszego powiatu, której projekt pozytywnie zaopiniowała Narodowa Agencja Programów Erasmus+.

- Projekt unijny pt. Staże zagraniczne - praktyka czyni mistrza, stał się już kolejny raz nieodłącznym, ważnym i niezwykle atrakcyjnym elementem kształcenia w Zespole Szkół Zawodowych w Pustkowie-Osiedlu. Uczestnikami staży zagranicznych do Włoch i Hiszpanii będą w roku szkolnym 2020/2021 oraz 2021/2022 uczniowie ZSZ w Pustkowie-Osiedlu.  Projekt skierowany jest także do tegorocznych ósmoklasistów, którzy w roku szkolnym 2020/2021 rozpoczną naukę na kierunku technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik hotelarstwa - informuje Sławomir Słyś, dyrektor tej szkoły.

Realizacja projektu obejmie przygotowanie pedagogiczne w ramach którego odbędą się zajęcia dla uczestników projektu z pierwszej pomocy poświęcone postępowaniu w nagłych wypadkach w zakładzie pracy, zajęcia na temat radzenia sobie ze stresem w związku z rozłąką z bliskimi i pracą w międzynarodowym zespole oraz bezpieczeństwu w czasie podróży.

W ramach przygotowania językowo-kulturowego dla uczestników projektu zorganizowany zostanie też dodatkowy kurs językowy oraz zajęcia kulturowe w ramach, których uczniowie poznają kulturę oraz specyfikę krajów do których wyjadą. Wszystkie działania projektowe są oczywiście nieodpłatne dla uczniów a dodatkowo za każdy tydzień stażu uczniowie otrzymają wsparcie finansowe w ramach stypendiów.

Projekt to nie tylko staż - w ramach programu kulturowego realizowany przed wyjazdem odbędą się w ZSZ w Pustkowie – Osiedlu między innymi Dzień Hiszpański i Dzień Włoski a w czasie stażu zagranicznego będą zorganizowane wycieczki tematyczne do urokliwych oraz ciekawych historycznie miejsc w Hiszpanii oraz we Włoszech.

Zdobyte doświadczenie podczas staży, wzbogaci wiedzę i umiejętności uczniów, podniesie poziom ich kompetencji kluczowych, niezbędnych na egzaminach zawodowych oraz stanie się piękną przygodą wprowadzającą ich w dorosłe życie.

Ponadto uczniowie biorący udział w projekcie otrzymają dokumenty potwierdzające udział w stażach między innymi certyfikat językowy, bardzo ceniony przez pracodawców w całej Europie certyfikat Europass Mobility, dzięki czemu wzrosną ich szanse na znalezienie interesującego ich zatrudnienia na polskim, jak i zagranicznym rynku pracy.

Źródło: Zespół Szkół Zawodowych w Pustkowie-Osiedlu.

Przeczytaj również: Zaprosił do nas prezydenta i prezydentową

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe