Koronawirus w dębickiej Farze. Wszyscy księża na kwarantannie

  • 03.07.2020, 17:05 (aktualizacja 03.07.2020, 22:22)
  • Ryszard Pajura
Koronawirus w dębickiej Farze. Wszyscy księża na kwarantannie
- Nie ma co panikować, wszystko organizujemy, msze święte odbędą się jak w każdą niedzielę - zapewnia ks. Ryszard Piasecki, proboszcz parafii św. Jadwigi. U jednego z wikariuszy potwierdzono obecność koronawirusa, obecnie przebywa on w domu rodzinnym. Ale wszyscy księża, pracujący w parafii, poddani zostali kwarantannie.

Ksiądz, który ma wirusa, zaraził się, gdy przebywał na urlopie poza Dębicą. Wrócił do swojej parafii, nie było żadnych objawów, które mogły niepokoić. W kościele św. Jadwigi odprawiał msze, udzielał komunii św., głosił kazanie.

- Nic nie wskazywało, że jest chory - mówi ks. Ryszard Piasecki.

Dopiero po jakimś czasie okazało się, że osoba, z którą miał kontakt w Nowym Sączu jest zarażona koronawirusem. To ten chory wskazał, że spotkał się z wikarym. Test potwierdził, że ksiądz z Dębicy też jest zarażony.

Gdy informacja dotarła do dębickiego Sanepidu kościół św. Jadwigi od razu został zamknięty, odwołana została m.in. planowana dzisiaj msza dla dzieci pierwszokomunijnych.

Teraz służby sanitarne muszą wszystko zdezynfekować.

Ks. prałat Ryszard Piasecki zapewnia, że od jutra świątynia będzie otwarta. Pomogą kapłani z Dębicy i innych parafii, nabożeństwa odbywać się będą normalnie. Także w niedzielę odprawione zostaną wszystkie msze św. 

Parafia potrzebuje pomocy z zewnątrz, bo wszyscy jej kapłani przebywają na kwarantannie. Jak wyjaśnia ks. Piasecki, mieli kontakt z wikariuszem, co najmniej przez 15 minut w odległości  2 metrów.

Zakażony wikariusz, który wyjechał z Dębicy, czuje się bardzo dobrze. Jak zapewnia ks. Ryszard Piasecki, dobrze czują się też kapłani, przybywający na kwarantannie na plebanii św. Jadwigi. I jeszcze raz potwierdza, że kościół zostanie jutro otwarty, a nabożeństwa, w tym niedzielne, odbędą się zgodnie z planem.

- Mam nadzieję, że wyniki naszych testów okażą się negatywne - dodaje proboszcz dębickiej Fary.

Zostali nim poddani wszyscy, pracujący w parafii i kościele.

Sanepid apeluje o zgłaszanie się wiernych

ryszardpajura_

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (42)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Anty C
Anty C 10.07.2020, 19:40
Polecam tym, którzy używają mózgu !
Ja
Ja 10.07.2020, 19:21
Po wyborach zaczniemy się bać nie pseudo wirusa tylko tych pseudo wierzących z pierwszych ławek, bo ich zajadłość i głupota nie zna granic. Ciemnogród !
debiczanka
debiczanka 08.07.2020, 08:21
a msza zakonczeniowa roku szkolnego 26 czerwca prowadzona przez księdza. na mszy byli uczniowie i nauczyciele - czy oni zgłosili się do Sanepidu ze przyjmowali Komunie św od ks Jana. - ci którzy się nie zgłosili powinni zostać ukarani administracyjnie bo są potencjalnymi roznosicielami wirusa
Anonim
Anonim 06.07.2020, 18:56
Komunia w takim czasie jaki nastąpił powinna być udzielana na rękę i ksiądz powinien mieć maseczkę a nie krytykują i podają do ust
Ona
Ona 10.07.2020, 19:14
Widać że nie czytałaś nigdy Pisma Świętego, nie mówiąc o Biblii, cóż , tacy to są pseudo wierzący, którzy wierzą ale w TVP, a nie w słowo Boże !
Krysia
Krysia 06.07.2020, 17:28
Mam pytanie .Ogladalam ostatmio msze sw z Tarnowa i komunie swieta idzielano prosto do ust Nie rozumie dlaczego definitywnie nie roztrzygnie sie tego kontrowersyjnego tematu .A rowniez zachowania odleglosci miedzy wiernymi
.Wyobrazmy sobie ze nie bedziemy przestrzegac zasad poruszania sie na drogach efektem tego sa wypadki .To moje pytanie brzmi kiedy zwierzchnik kosciola Polskiego konkretnie określi zasady i kiedy beda egzekfowane. Czas podjac meskie decyzje
myśląca
myśląca 10.07.2020, 19:28
Zacznij używać mózgu Kryśka ! Zapewne jesteś za dudą to słuchaj co mówi na wiecach ... nie ma się czego bać pandemia zwalczona , obejrzyj wiece jak rząd przestrzega 2 m odległości i maseczek. No cóż dębica to zacofanie więc jest jak jest, donosicielstwo jak za PRL !!! Zresztą cóż się dziwić jak Pis to komuna !
przewóz
przewóz 05.07.2020, 12:27
ponieważ COVID-19 atakuje pytanie: czy jest w Dębicy, na Podkarpaciu, w Polsce jedna osoba, która sądzi, że mężczyzna szczupły 22 lata, kobieta nie potrafi zrobić zakupów w maseczce?
Olo
Olo 05.07.2020, 11:23
Pierwsza rzecz czemu nie ma w kościoła czy w sklepach podpisywania, że się nie ma objawów świrusa, chodzie jest np. 300 osób, a w przychodniach, gdzie się ma ustalony termin i ilość osób, które mają z dobą styczność jest np. 8, a czasem z 1 osobą. A drugiej strony czemu testy są wykonywane PCR jak światy (Ł. Szumowski), powieszał, że jak by tak wykonywali testy PCR to osoby zdrowe by zginęli wśród osób zarażony, ale zdrowych. Błąd testów PCR.
I czemu jak jest PCR wyszedł pozytywny, a ktoś wykonał test krwi i wyszło, że nie jest zarażony, to czemu sanepid nie wierzy testowi z krwi tylko PCR?

I świrus jest, ale tak jest wirus grypy i innych chorób.
###
### 05.07.2020, 18:03
Olo! Skąd Ty jesteś? Polska język - trudna język.
Maciej
Maciej 04.07.2020, 20:46
Pewno Pan Bóg ostrzegł w ten sposób sługi swoje.
Czytelniczka
Czytelniczka 04.07.2020, 13:46
Ludzie nie zachowują odstepow w kościołach dalej powinno być ograniczenie poza tym ksiadz powinien mieć maseczkę jak podaje komunie i dezynfekcja ręce bo potem jest panika i placz
Borys
Borys 04.07.2020, 14:46
W Niemczech -Bawaria .Msza kosciola rzymsko katolickiego.Kazdy wchodzac musi miec ochrone na usta i nos.Pilnuja to ludzie z rady parafialnej.Odkazaja rece kazdemu. Odleglosc -zachowana .w 1 lawce 2 osoby nastepna lawka wolna.Denerwuje ze ksiadz za kazdym razem pokazuje w czasie komuni ze dezyfekuje rece (pstryka czyms na swoje dlonie) Mowi ze cialo chrystusa podajemy na reke.Wychodimy z lawek na zewnatrz zachowujac odstep i wchodzi na wewnatrz .Tak gada co niedziele .Sluchac sie nie chce .Ale moze to ma sens.
Pablo
Pablo 04.07.2020, 19:14
W Bawarii? Przede wszystkim na mszę trzeba się zameldować telefonicznie, aby ilość osób odpowiadała pojemności świątyni. Gdzieniegdzie księża nadal w ogóle nie komunikują.
Borys
Borys 05.07.2020, 14:22
Nie prawda .Odpowiem na kazde watpliwosci.Mowimy o kosciele rzymsko katolickim w Bawarii.
Z troską
Z troską 04.07.2020, 11:18
Może wreszcie sanepid sprawdzi standardy, jakie stosuje się w kościele na Gębiczynie czy w Gorzejowej. W niedzielę ani jedna osoba, w tym zaden ministrant nie miał maseczki. Ręce opadają. Jeśli nawet gdzieś gospoddarz "nie wierzy w koronawirusa", jak uslyszałam gdzieindziej, to jednak odpowiada on za ludzi i podlega obowiązującym przepisom.
Dudowa
Dudowa 07.07.2020, 09:01
To samo dotyczy SLOTOWEJ!
Pax
Pax 04.07.2020, 10:16
Kiedy ten ksiądz był w końcu na urlopie? Sanepid szuka osób, które przyjmowały komunię w naszym kościele od 21 do 28 czerwca. Dziwne to trochę.
admin
admin 04.07.2020, 05:06
A ministranci?
JD
JD 04.07.2020, 14:35
Tylko Ci którzy mieli bezpośredni kontakt z księdzem
Heheszka
Heheszka 03.07.2020, 22:26
Czytajcie znaki dawane przez Boga.
Nie jestem robotem
Nie jestem robotem 04.07.2020, 12:05
Konkretnie, które? Poproszę o doprecyzowanie.
Kordian
Kordian 03.07.2020, 22:14
Szanowny Moderatorze, dlaczego został usunięty mój komentarz, który miał sporo łapek w górę? Nie był wulgarny, nie był obraźliwy i nie naruszał innych postanowień regulaminu.
4. Administracja portalu zastrzega sobie prawo, w miarę możliwości, do usuwania lub niedopuszczania do publikacji komentarzy o treściach wulgarnych, obraźliwych, naruszających normy współżycia społecznego i dobre obyczaje.
Ściema 😀
Ściema 😀 03.07.2020, 21:48
Parafia potrzebuje pomocy z zewnątrz, bo wszyscy jej kapłani przebywają na kwarantannie.Nabożeństwa odbywać się będą normalnie. Także w niedzielę odprawione zostaną wszystkie msze św. Dobre 😀
Świadomy
Świadomy 03.07.2020, 21:30
Taaa, uważajcie wszyscy żebyście się nie pozarażali wchodząc na tą stronę i pisząc te bzdury, ręcę opadają, ciemnogród...
Czytelniczka
Czytelniczka 03.07.2020, 21:23
Teraz dopiero się zacznie bo ludzie którzy mieli kontakt z nim poprzez przystąpienie do komuni i spowiedzi jeszcze w tamtą niedzielę były komunie
X
X 03.07.2020, 21:13
Super że teraz jest informacja jak od 21 minęło prawie 2 tygodnie jeśli się ktoś zaraził w tym czasie to połowa Dębicy może być zarażona w każdym miejscu można się było zarazić w pracy w sklepie nawet nie będąc w kościele
@
@ 03.07.2020, 21:10
Może teraz ludzie zrozumieją, że trzeba nosić maseczki.
Son
Son 03.07.2020, 20:42
Wyluzujcie polowa pewnie jiz to przeszla bezobjawowo i nie skumala nie da sie zyc w bance i nie siejcie pandemii strachu.
Obawa
Obawa 04.07.2020, 14:03
Taaa, umrą osoby starsze, przewlekłe chore. Ważne, że nie ty?!? Przy takim aspolecznym podejsciu wielu innych możemy mieć nawrót pandemii, która -oby nie - zbiegnie się z sezonem grypowym...

Pozostałe