Sanepid apeluje o zgłaszanie się wiernych z parafii św. Jadwigi

  • 03.07.2020, 17:27 (aktualizacja 03.07.2020, 22:21)
  • Ryszard Pajura
Sanepid apeluje o zgłaszanie się wiernych z parafii św. Jadwigi
Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Dębicy prosi o kontakt osoby, które w dniach od niedzieli 21 czerwca do niedzieli 28 czerwca przyjmowały sakramenty (spowiedź, komunia święta) w Kościele Parafii pod wezwaniem św. Jadwigi w Dębicy.

Ma to związek z wykryciem koronawirusa u jednego z wikarych tej parafii - czytaj tutaj.

Oto pełny komunikat PSSE w Dębicy

Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Dębicy prosi o kontakt osoby, które w dniach 21.06.2020r. – 28.06.2020r. przyjmowały sakramenty (spowiedź, komunia święta)  w Kościele Parafii pod wezwaniem św. Jadwigi w Dębicy, ul. św. Jadwigi 9, 39-200 Dębica. 
U jednego z księży potwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2.
Nr telefonów kontaktowych w  godzinach od 7:30 do 15:05 -  14 680 93 70;
oraz telefony komórkowe: 609 760 035; 604 871 272.

Czytaj także:

Koronawirus w dębickiej Farze

ryszardpajura_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (15)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
badać nie badać to jest pytanie
badać nie badać to jest pytanie 06.07.2020, 20:53
a ja poproszę dane ile sanepid dębicki wykonał badań w miesiącu lipiec i czerwiec z danymi za każdy tydzień i sie pewnie okaże że badań się nie robi tylko kieruje na kwarantanne ale bez badań i dzięki temu statystyki na powiat będą niskie :(
xx
xx 04.07.2020, 22:30
Może proboszcz teraz napisze, że Pan Jezus nie zaraża ...
bezczelność kleru jest porażająca, odsyłam do artykułów na stronie parafii p.w. św. Jadwigi,
odbiło się szybciej niż myślałem
Parajianin
Parajianin 04.07.2020, 15:52
Co to za kierownik sanedpidu powinien po dezynfekcji zaplombować kościól na czas kwarantanny .A nie wypožyczać ksieźy.
lux
lux 04.07.2020, 12:13
no to kilka tysięcy się przewineło, założe się że zgłosi się może z 10 osób i się zacznie za miesiąc dwa, z błogosławieństwem oczywiście ;)
parafianin
parafianin 04.07.2020, 09:27
czy nie powinniśmy się modlić za nas raczej ??? za ofiary czyjejś niefrasobliwości??? o to żeby skrajna głupota nie przyniosła nam fali zachorowań??
Parafianka
Parafianka 04.07.2020, 11:11
Niefrasobliwość? Przecież ten ksiądz nie wiedział o tym, że może być zarażony? Dopiero we wtorek został wytypowany a w piątek otrzymał wyniki? W takiej sytuacji może być każdy z nas. Nikt nie wie kiedy i od kogo może się zarazić. Jesli ktoś boi się to nie ma obowiązku chodzić do Kościoła. Skąd tyle jadu w ludziach...
parafianin
parafianin 05.07.2020, 10:05
otóż nie!!!!! tu nie chodzi o jad czy chodzenie do kościoła; na wynik testu czeka się w izolacji,dotyczy to również księży; jak nazwać powrót na plebanię gdzie mieszkają starsze osoby też, i udzielanie sakramentów; czy to nie jest niefrasobliwość?
Grażyna
Grażyna 04.07.2020, 12:12
co też Pani opowiada ? Mamy taką a nie inną sytuację w kraju, Komunia święta powinna być podawana na rekę i w rękawiczkach, Jedni mają maseczki inni nie . Czy nie można oglądnąć mszy w telewizji skoro dalej jest zagrozenie a nie biegać do kościoła a potem się zastanawiać który ksiądz dawał mi komunie.
Robson
Robson 04.07.2020, 08:13
Kościół wreszcie też powinien zadbać o wiernych. Komunie powinni się przyjmować 9bevnie tylko do ręki. A tak to teraz naprawdę trzeba się modlić nie tylko o księży na kwarantannie ale o tych wszystkich co jeśli udział w życiu kościoła w tym terminie i mieli kontakty z innymi. O tym księża zapomnieli.!!!!
Czytelniczka
Czytelniczka 03.07.2020, 20:53
Niech się ludzie lepiej zgłaszają i badają żeby nie było ognisk w dębicy wirus sobie o nas przypomniał a ludzie sobie w dalszym ciągu lekcewaza
Xan
Xan 03.07.2020, 20:14
Jak w Rosji ludzie poszli do cerkwi na Wielkanoc to przybyło im 40 tys. zakażeń. Każdy choć trochę myślący człowiek wiedział, że tak to się skończy.
Ciekawywiedzy
Ciekawywiedzy 03.07.2020, 23:12
A gdzie rosja podaje takie informacje?
ABC
ABC 03.07.2020, 19:27
W ubiegłą niedzielę była tam komunia, chyba 3 grupy, ludzi tłumy. Przyjezdni też. To nieźle osób im wyjdzie od przebadania.
wiemto
wiemto 04.07.2020, 07:41
nie będzie żadnych badań, o czym wy marzycie??!, wszyscy zostaną skierowani jedynie na kwarantannę;
benek