Księża na kwarantannie proszą o modlitwę

  • 03.07.2020, 22:04 (aktualizacja 03.07.2020, 22:20)
  • Ryszard Pajura
Księża na kwarantannie proszą o modlitwę
Kapłani, którzy po wykryciu koronawirusa u jednego z wikarych, przebywają na kwarantannie na plebani kościoła św. Jadwigi, proszą o modlitwę.

U jednego z księży test potwierdził zarażenie wirusem COVID-19 - więcej czytaj tutaj.

Sanepid wezwał wszystkich wiernych, którzy przyjmowali sakramenty w kościele św. Jadwigi o kontakt - czytaj tutaj.

Tymczasem kapłani, którzy poddani zostali kwarantannie na plebanii św. Jadwigi poprosili na profilu parafii na Facebooku o modlitwę. Oto pełna treść ich apelu.

Drodzy parafianie i goście.
Decyzją sanepidu na księży pracujących w parafii św. Jadwigi została nałożona kwarantanna.
Po dzisiejszej dezynfekcji, kościół od jutra będzie otwarty a porządek nabożeństw nie ulegnie zmianie.
Msze święte i inne nabożeństwa będą sprawować księża z rejonu dębickiego.
Prosimy o wyrozumiałość i modlitwę.

Jak mówił naszemu portalowi ks. Ryszard Piasecki, proboszcz parafii św. Jadwigi, wszyscy przebywający na kwarantannie kapłani czują się dobrze. Oprócz niego w parafii pracuje 5 wikarych, kapelan Sióstr Służebniczek, na plebanii mieszka też trzech księży rezydentów.

ryszardpajura_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
duda
duda 04.07.2020, 23:42
Zwróciłem uwagę w kolejce że nie ma odstępów mówiąc że księża w św. Jadwidze są na kwarantanie usłyszałem od stojących za mną za plecami że jastem przeciwko jakiemuś dudzie nie wiem co to jest duda wiem co to są dudy i umię na nich grać
###
### 04.07.2020, 18:22
Sami niech się modlą, mają teraz na to dużo czasu.
JanKowalski
JanKowalski 04.07.2020, 14:29
7 przykazanie Nie zabijaj.Podczas przyjecia Ciala Chrystusa w naszej parafii MBA ksiadz odmowil tzw.komuni na reke Wlozyl swoimi oblizanymi rekami w usta komunikant.Powiedzial ze dekret jest zniesiony.Ktos kto chce Chrystusa chce przyjac w tej chwili jest zrozpaczony.Po interwencji biskupa Jerza. proboszcz napisal i oglosil.
Zgodnie z zaleceniami Konferencji Episkopatu Polski, Ciało Pańskie, czyli Komunię świętą w obecnym czasie możemy przyjmować w ten sposób jak czyniliśmy to dotychczas, istnieje również możliwość przyjęcia Komunii świętej na rękę, co jest praktyką znaną od wieków w Kościele. Ten, kto w drugi sposób pragnie przyjąć Ciało Pańskie, powinien zadbać o to, by jego dłonie były czyste i pozbawione rękawiczek. Podchodząc do Komunii należy położyć na otwartej prawej dłoni otwartą lewą dłoń i tak obie dłonie wyciągnąć w kierunku szafarza.

W naszej parafii, Komunia święta według drugiego sposobu, zasadniczo udzielana będzie obok wejścia do kaplicy fatimskiej. Osoby wyrażające życzenie, przyjęcia Komunii świętej w tej formie, prosimy o ustawienie się w jednym rzędzie już podczas modlitwy ‘Baranku Boży’ i podchodzenie procesyjnie, wcześniej przyklękając, lub w szczególnych okolicznościach, w inny sposób oddając cześć Eucharystii. Po otrzymaniu Ciała Pańskiego należy wypowiedzieć słowo „Amen”, a następnie spożyć Komunię pozostając przed szafarzem.

Dalej logicznie myslac jezeli jestem z innej strony kosciola to mam w
Baranku Boży leciec przez caly kosciol i ludzie patrza bo tredowata .Reasumujac bardzo zle proboszcz parafii postapil .I nie ugial sie postanowieniami biskupa,zrobil to o chcial.A Nas parafian bardzo to boli. Pozdrawiam wszystkich to jest tylko moja opinia.
Dawid
Dawid 04.07.2020, 17:32
5 nie zabijaj nie 7
Ktoś
Ktoś 04.07.2020, 09:16
Czytajcie ludzie ze zrozumieniem. W którym miejscu w artykule pisze, że ksiądz odprawiał msze i udzielał sakramentów wiedząc, że jest zarażony? Zanim kogoś będziecie szkalować, dowiedzcie się jak było. Włączcie myślenie.
Gośćć
Gośćć 04.07.2020, 12:14
W tym nie jest napisane, wczoraj jeszcze była taka informacja w wielu artykułach na różnych portalach.
ja
ja 03.07.2020, 23:31
Ja proszę o rozsądek i rozwagę nie wolno narażać nikogo bo to jest grzech
smutny
smutny 03.07.2020, 22:48
tak się zastanawiam o co sie modlić... na pewno o zdrowie bo to w tej chwili najważniejsze ale nalezy też pamiętać w modlitwie o dar rozumu i pokory, ponieważ dla mnie jesli ktos był badany pod kątem zakażenia i nie został na kwarantannie tylko jeszcze idzie do ludzi - odprawia msze, postępuje raz, że głupio to również skrajnie nieodpowiedzialnie i nie myśli o innych osobach, którzy idą na msze pomodlić wierząc że są bezpieczni przykre to. Mam nadzieję że nikt inny nie zachoruje przez kogoś tak skrajnie nieodpowiedzialnego, życzę zdrowia wszystkim
do smutny 😔
do smutny 😔 07.07.2020, 09:38
Ksiądz nie był badany przed przyjazdem do Dębicy tj. między 21 a 28 a dopiero po 29 czerwca. Nie wiedział, że ma koronawirusa. To jest właśnie ta rzetelność dziennikarska. Nie sprawdzą dokładnie jak było i wychodzi, że Księża to jedne wielkie zło.
jas
jas 04.07.2020, 07:31
to prawda, brak słów na taką butę i głupotę; i czy powinniśmy mówić w tym przypadku o odpowiedzialności moralnej tylko?; a każdy kto chodzi do Jadwigi zapewne pamięta jak kilka tygodni temu ksiądz grzmiał z ambony, że jest nagonka na kościół a przecież w kościele poprzez przyjmowanie sakramentów nie można się zarazić;