Parafia św. Jadwigi - komunikat nadzwyczajny

  • 03.07.2020, 22:51 (aktualizacja 04.07.2020, 08:24)
  • Ryszard Pajura
Parafia św. Jadwigi - komunikat nadzwyczajny
Od dzisiaj msze św. odbywają się normalnie, posługę pełnią kapłani z innych parafii. Ośmiu księży z parafii św. Jadwigi pozostaje w kwarantannie związku z wykryciem koronawirusa u wikarego, ks. Jana. Wczoraj późnym wieczorem ukazał się komunikat nadzwyczajny, na temat tego, jak wyglądała będzie organizacja życia w parafii w tym czasie.

Zgodnie z ustaleniami w kościele w tym czasie nie będzie spowiedzi, jednak msze odprawiane będą zgodnie z wakacyjnym porządkiem.

Oto pełna treść Komunikatu nadzwyczajnego nr 4

W związku, ze zdiagnozowaniem koronawirusa u Ks. Jana, który przebywa na urlopie i prawdopodobnie tam nastąpiło zarażenie,   w porozumieniu ze Państwową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Dębicy podjęto następujące działania:

- kościół został w piątek 3 lipca zamknięty od godz. 15.40 ze względu na konieczność dokładnego zdezynfekowania

- od jutra tj. 4 lipca kościół funkcjonuje normalnie, msze, śluby, chrzty zgodnie z ustaleniami

- posługę duszpasterską będą sprawowali kapłani z sąsiednich parafii

- księża podlegają kwarantannie (w liczbie ośmiu), toteż nie będą pełnić żadnych posług

- nie będzie możliwości spowiedzi w naszym kościele aż do zakończenia kwarantanny

- w niedzielę msze będą odprawiane zgodnie z  wakacyjnym porządkiem

- w dni powszednie począwszy od poniedziałku msze będą rano o godz. 8.00 i wieczorem o 18.00

- intencje zamówione będą odprawiane w niedzielę zgodnie z godzinami mszy , w przypadku dwóch lub trzech intencji o jednej godzinie wtedy zostanie odprawiona ta która została zamówiona jako pierwsza; w dni powszednie zostaną odprawione tylko pierwsze intencje zamówione na godz. 8.00 a wieczorem zwykle jest jedna intencja i ona zostanie odprawiona; pozostałe intencje zostaną odprawione po zakończeniu kwarantanny i ustaleniu nowego terminu (po zakończeniu kwarantanny prosimy o telefoniczny kontakt).  

- dzień skupienia dla narzeczonych będzie zgodnie z planem – prowadzi Ks. Mariusz Maziarka z Brzeźnicy

- nie będzie katechezy chrzcielnej w sobotę 4 lipca

- nie będzie zaplanowanych na sobotę 4 lipca spotkań z narzeczonymi; nowe terminy ustalone zostaną drogą telefoniczną

- o posługę do chorego prosimy w sąsiednich parafiach

- w sprawach pogrzebowych kontaktujemy się poprzez domofon przy drzwiach plebanii  

Prosimy o zrozumienie tej sytuacji, spokój, zachowanie reguł epidemicznych i modlitwę o oddalenie epidemii.

.

Czytaj także:

Koronawirus w Farze. Wszyscy księża na kwarantannie

Sanepid apeluje o zgłaszanie się wiernych

Księża na kwarantannie proszą o modlitwę

ryszardpajura_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (20)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
B.K.H
B.K.H 05.07.2020, 19:24
Jestem z Rzeszowa. Uczeszczalem do tego kosciola na msze sw. podczas gdy mieszkalem w Debicy. Masakra troszke i smutno. Niech Pan Bog ma ich w swojej opiece. Oby jak naiszybciej wynaleziono lek na Covid.
katolik
katolik 04.07.2020, 23:34
Ludzie wykształceni i światli mają obowiązek i przeciw działać sytuacją które są zagrożeniem czy to jest kapłan czy to jest adwokat czy inżynier i nie dopuszczalne jest aby tyko kościół może to robić i nie odpowiadać
Czytelniczka
Czytelniczka 04.07.2020, 20:58
W Niemczech ludzie zachowują odstępy w sklepach i ubierają maseczki tylko w Polsce ludzie sobie lekcewaza gdzie zachorowalność wcale nie jest taka mala
Maja
Maja 04.07.2020, 19:02
Pytanie podstawowe to kiedy i gdzie się zaraził. Testu bez powodu mu nie robili skoro czuje się podobno bardzo dobrze... Drugie pytanie to skoro mu zrobili test to od razu nie trafił do izolacji tylko narażał ludzi.... Ta czarna mafia nie ma żadnych skrupułów i prawdy nigdy się nie dowiemy.
Wojtek
Wojtek 04.07.2020, 12:37
Poziom niektórych komentarzy to całkowite dno. Pod tą informacją oraz innymi dotyczącymi sytuacji w parafii św. Jadwigi. Można mieć różne poglądy, w tym na religię. Nic jednak nie usprawiedliwia chamstwa i zdziczenia. Ale takie mamy społeczeństwo.
Jerzy
Jerzy 04.07.2020, 12:35
Aż trudno uwierzyć jak dużo ludzi uwierzyło w wiarygodność testów.
Ja
Ja 04.07.2020, 09:58
Koronawirus to psychoza,zainfekowanie nastapiło poprzez środki masowego przekazu. Cele są różne,ale my dowiemy sie o nich poniewczasie. Jutro,za rok,za pięć.
z troską
z troską 04.07.2020, 11:57
To żart czy tak serio piszesz?
bojęsię
bojęsię 04.07.2020, 09:37
no jasne!!!! niech pomagają inni księża, chyba po to żeby poroznosić zarazę po wszystkich plebaniach i kościołach
atena
atena 04.07.2020, 22:06
Na miłość Boską nikt nikogo nie zmusza do chodzenia do kościoła , każdy ma rozum i wolną wolę .Wszyscy roznosimy zarazę , wczoraj paniusia w mięsnym pluła na wszystkich bez maseczki , wyszłam szybko bez zakupów.
yula
yula 04.07.2020, 09:33
Nagle sie wszyscy obudzili ze wirus nie pojechał na wczasy...Mysleli ze nasze miasto ominie? Trzeba bylo myslec wczesniej a nie latac po skepach bez maseczek i ciagle siac ferment ze po co maseczki po co obostrzenia. Pamietam marzec gdzie miasto wygladalo jak po wojnie atomowej a juz w maju gosc pyka mnie lokciem w kolejce bez maseczki w sklepie wielkpowierzchniowym. Potem znowu bedzie lock down i wszycy beda plakac ze rzad nie wspiera ze ludzie traca prace... jak sa tacy "odpowiedzialni" to nie ma sie co dziwic. Wystarczy spojrzec na zachod jest obowiazek to jest prestrzegany tylko oczywiscie Polak jest zawsze madrzejszy. Ot i filozofia.
fakty
fakty 04.07.2020, 08:59
uzupełnienie tego nadzwyczajnego komunikatu przesłał sam Pan Premier:

"Koronawirus jest w odwrocie i nie trzeba się go bać" - mówi premier Morawiecki
plim
plim 04.07.2020, 12:40
Koronawirus jest w odwrocie wtedy, kiedy ludzie przestrzegają zasad bezpieczeństwa. I generalnie w Polsce pod tym względem rzeczywiście nie jest najgorzej. Ale trzeba cały czas uważać.
Obserwator
Obserwator 04.07.2020, 08:47
Cały czas po mojej głowie chodzi jedno pytanie: kiedy proboszcz wiedział o teście wykonanym u ks. Jana (nie chodzi o wyniki, ale o sam moment wykonania testu). Jeśli przed weekendem, w trakcie którego były ostatnie uroczystości to sprawa jest prosta. A przypomina mi się zdanie proboszcza na końcu mszy niedzielnej - u nas koronawirusa nie ma. He he
Pio
Pio 04.07.2020, 19:04
A skoro mógł przypuszczać ze jest zarażony i mimo to odprawiał msze to się kłania kodeks karny...
ikka
ikka 04.07.2020, 09:27
Nikt nie kaze ci chodzic to kosciola odpalaj sobie na internecie msze... idz do galerii tam wirusa nie ma ;)
dvbt
dvbt 04.07.2020, 11:23
Rozumiem, że jak złapiesz Covid-19 w kościele to na 100% mnie nie zarazisz?
benek
benek 04.07.2020, 13:20
Oczywiście że nie, w kościele nie da się zarazić, bo w Dębicy panuje ciemnogród ludzie w wirusa nie wierzą i głosują na pis
PIOTR