Bitwa trwa! Jeszcze jedna szansa na nowy wóz

  • 05.07.2020, 22:36
  • Tomasz Ratuszniak
Bitwa trwa! Jeszcze jedna szansa na nowy wóz
W pierwszej edycji Bitwy o wozy na Podkarpaciu zwyciężyła gmina Cisna. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński zapowiedział jednak, że druga edycja tej akcji towarzyszyć będzie drugiej turze wyborów prezydenckich. A Cisna, podobnie jak 15 innych zwycięskich gmin w Polsce, brać udziału w niej już nie może.

- Cieszę się, że akcja profrekwencyjna spotkała się z bardzo dużym odzewem wśród naszych obywateli. Chcemy przed II turą wyborów prezydenckich ogłosić nową edycję „Bitwy o wozy” – powiedział w piątek 3 lipca  Mariusz Kamiński, wręczając promesy na zakup wozów bojowych dla OSP.

Zasady będą takie jak podczas pierwszej bitwy. Ta gmina do 20 tys. mieszkańców,z każdego województwa, której frekwencja wyborcza będzie najwyższa, otrzyma od komendanta głównego PSP środki na sfinansowanie w całości jednego z 16 średnich samochodów ratowniczo-gaśniczych.

- Zachęcamy społeczności lokalne do aktywizacji, do pokazania, że ich głos jest ważny. Bądźcie aktywni, zdobądźcie dla swojej społeczności lokalnej samochód gaśniczy - namawiał wiceminister Maciej Wąsik.

W naszym powiecie szanse na wóz mają gminy: Brzostek, Czarna, Jodłowa, Pilzno i Żyraków.

Szczegółowy regulamin II edycji „Bitwy o wozy” w ma zostać opublikowany na stronie internetowej MSWiA.

Przeczytaj również: Bus z darami pojechał, ale pomoc wciąż potrzebna

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Czy to prawda?
Czy to prawda? 06.07.2020, 13:30
A podobno te środki na wozy są z funduszu dla ofiar pedofili będacych w trudnej sytuacji finansowe ?.
Pyretta Blaze
Pyretta Blaze 06.07.2020, 18:39
Co tam ofiary pedofilii. Najważniejsza jest kiełbasa wyborcza.

Pozostałe