Lasery medyczne i kosmetyczne - jak wykorzystać w salonie kosmetycznym?

  • 05.07.2020, 09:01
  • Źródło: Artykuł zewnętrzny
Lasery medyczne i kosmetyczne - jak wykorzystać w salonie kosmetycznym?
Laser medyczny odkąd został wynaleziony i dostosowany do zabiegów kosmetycznych, stał się urządzeniem, które cenią sobie wszyscy kosmetolodzy. Jego wykorzystanie jest na tyle popularne, że znakomita większość zabiegów wykonywana jest przy jego pomocy. Wpływ na to ma także wysoka efektywność i mała inwazyjność tychże urządzeń. Laseroterapia jest także najczęściej wybieranym sposobem leczenia różnych schorzeń przez klientów.

Pierwotnie była ona wykorzystywana przez lekarzy specjalistów, jednak wraz z biegiem lat i rozwojem technologicznym, laser medyczny został dostosowany również do zabiegów, które mogą wykonywać osoby bez specjalizacji lekarskiej. Jak działa laser medyczny i jak go można wykorzystać w salonie kosmetycznym?

(https://cosmed24.pl/lasery-kosmetyczne-i-medyczne/lasery-diodowe/ - lasery kosmetyczne diodowe)

Jak działa laser medyczny?

Zasady działania laseroterapii są bardzo skomplikowane. Należy zacząć od tego, że tkanki organizmu składają się z wielu substancji, różniących się od siebie zdolnością pochłaniania energii. Nazywane są one fotoakceptorami i chromoforami. W przypadku zabiegów kosmetycznych laser medyczny oddziałuje głównie na tkankę skóry, w której znajduje się melanina, woda, hemoglobina i inne białka. Każda z tych substancji charakteryzuje się innymi zdolnościami do pochłaniania emitowanych przez laser medyczny fal.

Większość zabiegów wykonywana z użyciem tego urządzenia opiera się na zasadzie efektywnej termolizy, czyli wywoływaniu kontrolowanego i celowego uszkadzania tkanki, w zakresie termicznym. Terapie opierające się na tych działania znacznie minimalizują ryzyko skutków ubocznych, ponieważ wiązka emitowanego światła ma znikomy wpływ na inne tkanki znajdujące się tuż obok tej, która jest poddawana zabiegowi.

Laser medyczny - jakie jest jego zastosowanie?

Laser medyczny to urządzenie, które jest niezwykle uniwersalne, a to wszystko dzięki możliwości dostosowywania długości fal do konkretnego zabiegu. Przy jego wykorzystaniu można:

- odmłodzić skórę

- wygładzić skórę

- zamknąć naczynka krwionośne

- przeprowadzić depilację

- zmniejszyć widoczność rozstępów i blizn

- zminimalizować, a nawet usunąć przebarwienia skóry

- usunąć brodawki i inne zmiany skórne

W zależności od wybranego zabiegu kosmetolog musi oddziaływać na inny chromofor, a więc niezbędne jest dostosowanie długości fal do niego. Fotoakceptorem, na który głównie oddziałuje wiązka światła podczas depilacji, jest melanina znajdująca się w mieszkach włosowych, a w przypadku zamykania naczynek krwionośnych - hemoglobina. Podczas usuwania tatuaży, co jest coraz częstszym zabiegiem, energia głównie skupia się na barwniku, natomiast podczas odmładzania i wygładzania skóry niezbędne jest oddziaływanie jej na różne chromofory, ponieważ są używane dwie metody.

Dlaczego wykorzystanie lasera medycznego jest tak popularne?

Laser medyczny ma wiele zalet, które rzutują na jego popularność. Przede wszystkim jest wysoce skuteczny i uniwersalny. Przy jego użyciu można wykonać bardzo dużą ilość zabiegów, które charakteryzują się niskim stopniem ryzyka związanego z wystąpieniem skutków ubocznych. Ponadto większość terapii jest bezinwazyjna, co sprawia, że klienci jeszcze chętniej zgłaszają się na zabiegi z wykorzystaniem lasera medycznego. Nie bez znaczenia jest także rozwój technologii, dzięki któremu dostępność do najnowocześniejszych urządzeń jest większa.

Mimo że pierwotnym przeznaczeniem lasera medycznego były zabiegi stricte medyczne, dziś stał się on podstawowym wyposażeniem wielu gabinetów kosmetycznych i klinik medycyny estetycznej. Stale rozwijana technologia sprawia, że spektrum zabiegów, które można wykonywać przy wykorzystaniu tego urządzenia, stale rośnie, a to rzutuje także na atrakcyjność ofert salonów urody.

Artykuł zewnętrzny

Źródło: Artykuł zewnętrzny

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe