Prokuratorzy wskazali na starostwo, sąd i policję

  • 06.07.2020, 10:38 (aktualizacja 06.07.2020, 10:50)
  • Agnieszka Majba-Pochwat
Prokuratorzy wskazali na starostwo, sąd i policję
Prokurator rejonowy Jacek Żak wraz z asystentami: Wojciechem Uryciem i Michałem Suszem przyłączyli się do akcji #GaszynChallange. I nominowali do tego zadania dwie kolejne instytucje.

 Prokuratura Rejonowa w Dębicy wzięła udział w akcji #GaszynChallenge - na rzecz cierpiącej na rdzeniowy zanik mięśni 1,5 rocznej Tosi (Antoniny Popławskiej, zam. w Gdyni), która w celu zatrzymania postępującej choroby wymaga wdrożenia przez nią przed ukończeniem 2 roku życia terapii genowej w USA.

Koszt tej terapii wynosi 10 milionów złotych.

Po wykonaniu zadania, polegającego na zrobieniu 10 pompek i zebraniu od całej jednostki prokuratury datków na rzecz chorej dziewczynki, do dalszego udziału w akcji zostały nominowane następujące lokalne instytucje: Sąd Rejonowy w Dębicy, Starostwo Powiatowe w Dębicy i Komenda Powiatowa Policji w Dębicy.

Zasady udziału w akcji znajdują się na stronie internetowej http://www.siepomaga.pl/gaszynchallengetosia.

Nominację do tego przedsięwzięcia Prokuratura Rejonowa w Dębicy otrzymała od Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wieliczce.

 

Czytaj także: Uwaga - kolejny dzień z upałem

Agnieszka Majba-Pochwat

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe