Testy na koronawirusa robią dopiero dziś

  • 07.07.2020, 14:36 (aktualizacja 08.07.2020, 10:24)
  • Agnieszka Majba-Pochwat
Testy na koronawirusa robią dopiero dziś
Były planowane wczoraj, ale badania osób objętych kwarantanną rozpoczęły się dopiero dzisiaj. Ma je przejść 78 osób, które miały bezpośredni kontakt z zarażonym księdzem z parafii św. Jadwigi w Dębicy.

O tym, że ksiądz z parafii św. Jadwigi jest chory na covid-19 było wiadomo już w piątek. Do poniedziałku kwarantanną zostało objętych 78 osób -  te miały zostać poddane testom na koronawirusa - oraz ich rodziny. Pierwsze testy miały zostać wykonane w poniedziałek, ale okazało się, że badania rozpoczęły się dopiero dzisiaj.

- Z przyczyn od nas niezależnych - wyjaśnia Dorota Brzezińska, kierownik Oddziału Nadzoru Sanitarnego dębickiego Sanepidu.

W pierwszej kolejności ma zostać przebadanych 36 osób, w tym wszyscy księża z Fary. Niewykluczone, że badań jeszcze dziś uda się przeprowadzić więcej. Ich wyniki mają być znane jutro.

Liczba osób na kwarantannie od wczoraj nie zmieniło się, natomiast do 319 objętych nadzorem dołączyły 4 kolejne.

 

Czytaj także: Sanepid apeluje o zgłaszanie się wiernych z parafii św. Jadwigi

Agnieszka Majba-Pochwat

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
PILNE
PILNE 07.07.2020, 18:13
Z OSTATNIEJ CHWILI
Prezydent Andrzej Duda przyjedzie do Dębicy autobusem , w którym to będzie można sobie zrobić test na Covid19 - wyniki w poniedziałek
Test
Test 07.07.2020, 16:08
Patrząc na liczbę testów na podkarpaciu, ta sytuacja mnie nie dziwi. Mało testów - mało zarażonych i jest git...
https://www.google.com/url?sa=…
?
? 07.07.2020, 16:03
Namioty przy szpitalu jeszcze stoją? Czy tam się coś dzieje?

Pozostałe