Mirosław Kropielnicki kończy dziś 55 lat

  • 09.07.2020, 13:52 (aktualizacja 10.07.2020, 09:37)
  • Janusz Grajcar
Mirosław Kropielnicki kończy dziś 55 lat fot. ZA Agencja Aktorów i Realizatorów Filmowych
9 lipca 1965 roku w Dębicy urodził się Mirosław Kropielnicki. Dziś ten znany aktor teatralny i telewizyjny kończy 55 lat.

Jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy i Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. Po studiach rozpoczął pracę w Teatrze im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze. Grał też na deskach Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu i Teatru Polskiego w Szczecinie.

Obecnie od 1992 r. zatrudniony jest w Teatrze Nowym w Poznaniu. W 2008 r. został nominowany przez miesięcznik Teatr za najlepszą rolę sezonu. W Poznaniu natomiast został uhonorowany medalem Za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego. W 2013 r. odebrał medal Zasłużony dla Kultury Polskiej.

W tym roku wcielał się w rolę Reżysera/Profesora w filmie Miasto, grał także  w serialu Erynie. Wcześniej można go było zobaczyć m.in. w Klerze jako Wilusza i w Znakach jako Antoniego Paszke. Gra też w serialu Pierwsza miłość. Okazjonalnie występował w Świecie według Kiespkich, Złotopolskich, Ojcu Mateuszu, Na dobre i na złe czy Wojennych Dziewczynach.

Jego żoną jest Bożena Borowska, mają syna Kacpra.

Czytaj też: Bielsko-Biała wita Aleksandrę Kazałę

Janusz Grajcar

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
pyq
pyq 12.07.2020, 08:03
Na burmistrza go!!
W serialu sie sprawdza :)

Pozostałe