Wyjeżdżasz? Sprawdź, czy zdążysz na pociąg

  • 10.07.2020, 08:41 (aktualizacja 10.07.2020, 08:53)
  • Janusz Grajcar
Wyjeżdżasz? Sprawdź, czy zdążysz na pociąg
Do planowego odjazdu pociągu został jeszcze kwadrans. A ty jak na złość utknąłeś w korku. Na stronie portalpasazera.pl, sprawdzisz, czy warto się denerwować.

Pan Marek na dworzec PKP w Dębicy dotarł minutę przed tym, jak pociąg do Szczecina, na który miał wykupiony bilet, powinien odjeżdżać w dalszą trasę. Cały w nerwach biegł w stronę peronu, kiedy z głośników usłyszał komunikat, że skład jedzie opóźniony o 20 minut.

Dlatego cieszy się, że PKP PLK uruchamia nową usługę. Pozwala ona sprawdzić w czasie rzeczywistym, gdzie akurat znajduje się pociąg. Co trzeba zrobić?

Po pierwsze wejść na stronę internetową portalpasazera.pl. W prawym górnym rogu kliknąć odnośnik Twój pociąg, następnie Na stacji i wpisać nazwę miejscowości, w której będziemy chcieli rozpocząć podróż, czyli np. Dębica.

Ważne też, aby w tej samej ramce zaznaczyć przyjazdy. Tylko wtedy bowiem zobaczymy, co dzieje się z interesującym nas składem przed przyjazdem do Dębicy. Kiedy zostawimy odjazdy, zobaczymy część trasy, którą pociąg pokonywał będzie po wyjeździe z naszego miasta. A to dla nas mniej ważne.

Po kliknięciu w odnośnik Szukaj, pojawią się połączenia. Z listy strzałką po prawej stronie wybieramy to nas interesujące. Jeśli wszystkie punkty świecą się na zielono, oznacza to, że kurs odbywa się zgodnie z planem.

Jeśli pojawia się białe kółko w zielonej obwódce, pociąg jedzie opóźniony. O ile? Ta informacja dostępna jest pod godziną przyjazdu. A to, gdzie jest obecnie, możemy sprawdzić klikając w Zobacz trasę na mapie.

Czytaj też: Oddasz starą szafę, łóżko i telewizor

Janusz Grajcar

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe