Nie kupuj i nie jedz tych hamburgerów

  • 11.07.2020, 08:49 (aktualizacja 11.07.2020, 09:04)
  • Tomasz Ratuszniak
Nie kupuj i nie jedz tych hamburgerów
Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega przed spożywaniem hamburgerów firmy Konspol. W kilku partiach tych produktów wykryto bakterie Listeria monocytogenes wywołującą chorobę zwaną listeriozą. U osób z obniżoną odpornością może ona doprowadzić do zapalenia opon mózgowych, mózgu i sepsy.

W wyniku działań Inspekcji Weterynaryjnej oraz Państwowej Inspekcji Sanitarnej wycofane zostały hamburgery XXL drobiowo-wieprzowe (450g) oraz hamburgery drobiowe (300 g). Firma Konspol dodatkowo zdecydowała o wycofaniu hamburgerów drobiowych (1,5 kg). Konkretnie chodzi o produkty:

  • Hamburger XXL drobiowo-wieprzowy, 450 g - numer partii: 276/VI - termin przydatności do spożycia: 16.07.2020,
  • Hamburger drobiowy, 300 g - numer partii: 294/VI - termin przydatności do spożycia: 20.07.2020,
  • Hamburger drobiowy, 1,5 kg, numer partii 294/VI,  termin przydatności do spożycia 17.07.2020.

- W związku z wykryciem zagrożenia firma Konspol Holding Sp. z o.o., ul. Grottgera 40, 33-300 Nowy Sącz, podjęła pełną współpracę w celu identyfikacji źródła zakażenia i wycofania kwestionowanych partii wyrobów z rynku. W celu wycofania zidentyfikowała i poinformowała odbiorców kwestionowanego towaru. Przeprowadziła także dodatkową dezynfekcję zakładu oraz rozpoczęła procedurę dodatkowych badań produktów, linii technologicznych i pracowników w kierunku Listeria monocytogenes. Ponadto producent skierował komunikat do konsumentów poprzez stronę internetową - informuje GIS.

Inspektorzy radzą, by sprawdzić czy nie posiadamy partii produktu objętego komunikatem. Jeżeli go mamy to pod żadnym pozorem nie powinniśmy go spożywać. Należy go wyrzucić lub zwrócić do sklepu, w którym został kupiony.

W przypadku wystąpienia objawów choroby po spożyciu produktu objętego komunikatem, należy skontaktować się z lekarzem.

Przeczytaj również: Premier wprowadził stopień alarmowy BRAVO-CRP

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
weu
weu 11.07.2020, 23:32
Głąb kupił, głąb już zeżarł. Marny trud.

Pozostałe