Startują bezpłatne kursy nauki angielskiego i niemieckiego

  • 28.03.2017, 09:45
  • Admin Admin
Startują bezpłatne kursy nauki angielskiego i niemieckiego Fragment plakatu
Na terenie województwa trwa rekrutacja do udziału w kursach, które dofinansowane są z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego. Jeśli zbierze się grupa 8-12 osób z danego języka, zajęcia będą się odbywały w Dębicy lub innych miejscowościach naszego powiatu. Dla mieszkańców Podkarpacia udział w kursie jest bezpłatny.

W kursach mogą uczestniczyć osoby pracujące i bezrobotne, które z własnej inicjatywy są zainteresowane nauką danego języka po spełnieniu danych warunków, tj.:

Kurs I - organizowany przez Szkołę Języków Obcych AWALON - język angielski na poziomie A1 lub A2, język niemiecki na poziomie A1 - osoby muszą spełnić następujące wymogi:
-wykształcenie minimum podstawowe (dotyczy osób w wieku do 25 lat);
- wykształcenie co najwyżej średnie (dotyczy osób w wieku 25 lat - 49 lat);
- wykształcenie dowolne (dotyczy osób w wieku 50 lat i więcej).

Kurs II - organizowany przez firmę „Informeg Konrad Skawiński” (w większości przeznaczony dla osób bezrobotnych - osoby pozostające bez zatrudnienia przez okres co najmniej ostatnich 6 miesięcy przed przystąpieniem do kursu) - język angielski na poziomie do „A2” - osoby muszą spełnić następujące wymogi:
- posiadają wykształcenie nie wyższe niż średnie,
- nie uczestniczyły dotychczas we wsparciu LLL (Long Live Learning) w ramach kursów językowych.

Każdy kurs składa się z 120-180 godzin dydaktycznych w zależności od poziomu, a zajęcia odbywać się będą w godzinach i dniach zgodnie z potrzebami i możliwościami uczestników (szczegółowy harmonogram zostanie ustalony z uczestnikami na pierwszym spotkaniu organizacyjnym). Grupy liczyć będą od 8 do 12 osób, a zajęcia odbywać się będą w najbliżej położonym miejscu zamieszkania uczestników - w przypadku zebrania odpowiedniej ilości osób w danej miejscowości, kurs będzie mógł się odbywać właśnie w niej, np. w Dębicy, Pilźnie, Brzostku.
Każdy uczestnik będzie miał możliwość potwierdzenia uzyskanych kwalifikacji poprzez uzyskanie międzynarodowego certyfikatu na poziomie końcowym kursu.
Rekrutacja do I etapu trwa do końca marca 2017 roku. Ilość miejsc ograniczona. Przewidziany start zajęć - kwiecień  2017 roku.
Dokumenty rekrutacyjne należy składać zgodnie z instrukcjami i regulaminem w danych kursach, które odnaleźć można na następujących stronach internetowych:
•    KURS I - https://szkoleniajezykowe.wixsite.com/awalon/dokumenty-do-pobrania/ - dokumenty projektu: regulamin, formularz rekrutacyjny,
•    KURS II - http://informeg.info/angielski-podkarpackie/ - dokumenty projektu: regulamin, formularz rekrutacyjny, słownik pojęć
Więcej informacji uzyskać można także, dzwoniąc do Biura Informacji Biznesowej, działającym przy Stowarzyszeniu Dębicki Klub Biznesu - tel. kontaktowy: (14) 681 90 30. W imieniu organizatorów zapraszamy do uczestnictwa.
Kursy są finansowane w ramach RPO WP na lata 2014-2020, ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Na podstawie informacji Dębickiego Klubu Biznesu

 

Admin Admin

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe