Andrzej Duda wygrał w Dębicy, chociaż...

  • 13.07.2020, 12:42 (aktualizacja 13.07.2020, 12:48)
  • Ryszard Pajura
Andrzej Duda wygrał w Dębicy, chociaż... Fot. Grzegorz Król
Urzędujący prezydent zyskał procentowo nieco gorszy wynik, niż 5 lat temu w starciu z Bronisławem Komorowskim. Wtedy na Andrzeja Dudę głosowało 63,58% dębiczan, w ostatnią niedzielę 62,11%. Co nie zmienia faktu, że jest to przewaga nokautująca.

Rafał Trzaskowski uzyskał w całym mieście 37,89% głosów i jest to jego najlepszy wynik w powiecie.

Szczegółowe wyniki wyborów w powiecie, w gminach powiatu dębickiego oraz w każdym z obwodów głosowania w jutrzejszym Obserwatorze Lokalnym.

ryszardpajura_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (29)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Czytelniczka
Czytelniczka 14.07.2020, 20:56
Dodatek do emerytury za każde dziecko powinna mieć każda kobieta a nie emerytura mama plus bo mając troje dzieci też trzeba było im poświęcić Czytelniczka
niestety
niestety 14.07.2020, 18:22
Jeżeli tutejsi wyborcy wybierają na posła Pana Warzechę to czego tutaj można się mądrego spodziewać ? Bosze ! Linia kolejowa do Jasła przez Pilzno i Jodłową.
Czytelniczka
Czytelniczka 14.07.2020, 13:52
W polsce jest bardzo widoczny podział społeczeństwa a umowy smieciowe dalej są lub etaty zanizone
Ara
Ara 14.07.2020, 12:48
Rlzdawnictwo powiadacie? A czu to nie pan Rafał powiadal ze 500 to dobry pomysl i ze dolozy kazdej kobiecie do emerytury 200 za kazde dziecko? Ogolnoe to smiech mnie zbiera jak lemomgi placza o 500 pkis a same za granica robia wszystko zeby na dzieci i zone zgarnac troche grosza.Ale spoko...jeszcze rok i wrocicie do Polski i wtedy zobaczymy czy bedzie dobre to 500 czy zle.Dlaczego wrocicie? Bo za rok w Uni bedzie taki bajzel i zadyma z powodu kryzusu ze sobie nawet sprawy noe zdajecie.Wielka Brytania wiedziala co robi jak opiszczala Unie.Wlochy i Hiszpania juz sie budza z letargu a reszta zostanie z imigrantami ktorzy jak tylko ktos dotknie ich socjalu wykda na ulice i sami sobie go wezma.Zdrowoa wszysykim i spokojnego dnia.
Ekonom
Ekonom 20.07.2020, 06:03
UE a zwłaszcza strefa euro to przez silną i międzynarodową walutę sobie poradzą. To w Polsce zobaczysz dopiero kryzys. Już dziś mamy najwyższe wzrosty cen w UE bo rozdaje się kasę na kręchę i dodrukowuje pusty pieniądz. Wtedy poczujecie co to jest PiS w czasach kryzysu i zatęsknicie za Tuskiem, który sobie idealnie poradził z kryzysem sprzed 10 lat.
Pyretta Blaze
Pyretta Blaze 20.07.2020, 14:31
Komu to próbujesz tłumaczyć. Ta gawiedź tego nie zrozumie, nie ma pojęcia o jakiejkolwiek ekonomii.
kolega
kolega 14.07.2020, 09:25
A PEPUS na kogo glosowal ?
Juri
Juri 14.07.2020, 18:46
Na psa
jendrzej
jendrzej 13.07.2020, 21:14
Tera to bedzie dobrze
Mati
Mati 13.07.2020, 19:38
Podkarpacie=Bastion=Madrosc=Prawo i Sprawiedliwosc=70.23% Nokaut
Flek
Flek 14.07.2020, 22:22
Bastion ciemnoty
Abc
Abc 13.07.2020, 16:17
Otrzymał o 60% głosow za dużo niestety.
Wyborca
Wyborca 13.07.2020, 16:07
Brawa dla 37,89 % dębiczan, którzy są mądrymi ludźmi i oddali głos na Rafała Trzaskowskiego.
Piotr
Piotr 13.07.2020, 19:30
Widzisz, już dzielisz ludzi. To wy s czujecie i dzielicie.
Aneta
Aneta 13.07.2020, 16:06
Brawo Dębica! Mądry elektorat. Gratuluję wysokiej wygranej. Bóg, Honor, Ojczyzna.
anty-pis
anty-pis 15.07.2020, 18:21
Na tylku i na biuscie wytatuuj sobie jeszcze znak Polski Walczacej. W modzie to jest.
Historii nie musisz znac, wazne ze haslami rzucasz.
Analityk
Analityk 13.07.2020, 15:13
Po wynikach wyborów widać , że przez 5 lat zmądrzało około 1,5 % dębiczan .Jeżeli tempo tego procesu się utrzyma to za 30 lat pojawi się w Dębicy normalność .
13
13 13.07.2020, 19:31
Przestań dzielić.....
Analityk
Analityk 14.07.2020, 09:46
Jest to zwykła analiza zaistniałego faktu , a co do dzielenia społeczeństwa posłuchaj lub pooglądaj sobie pisowskich mediów i tam rób interwencje !!!
Pyretta Blaze
Pyretta Blaze 13.07.2020, 18:46
Jeśli braknie pieniędzy na rozdawnictwo, to ci, którzy teraz głosowali na Dudę, jako pierwsi zwrócą się przeciw niemu.
ksw
ksw 14.07.2020, 09:12
Twoja rodzina rodzina jedna z pierwszych sklada wnioski po to rozdawnictwo. Na wyspy sie smigalo bo dobry socjal BYL...
Pyretta Blaze
Pyretta Blaze 14.07.2020, 20:14
I tu się mylisz. Moja rodzina nigdy nie musiała emigrować i żyć z socjalu. Moi pradziadkowie, dziadkowie i rodzice dbali o wykształcenie swoich dzieci i nigdy nikt z nas nie wyciągał ręki po coś, co nam się nie należało. A wręcz przeciwnie. Pracujemy na te wasze 500+, zasiłki socjalne itp. Do dziś nikt z mojej rodziny nie otrzymał zwrotu zagrabionego i znacjonalizowanego mienia.
Edek
Edek 13.07.2020, 17:40
Dało się ogłupiać kandydatowi bez programu który wczoraj nie był w partii a dzisiaj już się wypowiada że jego partia. Nie nauczą się jak było za PO - umowy śmieciowe , stanie w kolejce do bezrobocia po pół dnia . Praca za 5 zł ma godzinę. I pół Dębicy jeździło za granicę do pracy sezonowej. Dodatkowa propaganda mediów jak to w Polsce jest źle. Ilu z Was by chciało żeby Wasze dzieci uczyły się w szkole o pedalstwie?
A1
A1 14.07.2020, 10:00
Ale Ci z zagranicy za którym kandydatem zagłosowali? Pojechali i zobaczyli, że nie ma co straszyć. Wszyscy ludzie równi są.
ksw
ksw 14.07.2020, 09:15
Swiete slowa Edek...Tutaj nazywaja to rozdawnictwem za granica polaczki mowia na to DOBRY SOCJAL.
hardy
hardy 13.07.2020, 16:32
Od kiedy to naiwność i łatwowierność jest normalnością ?
Analityk
Analityk 13.07.2020, 23:44
Akurat w drugiej turze spotkali się kandydaci , którzy mieli tą samą ilość zalet i wad , więc wynik wyborów powinien być bliski 50 % dla każdego z nich . Znacząca wygrana jednego z nich jest dowodem ( np. wyniki na Podkarpaciu , Małopolsce , Lubuskim czy Pomorskim ) , że elektorat nie wie co robi ,a więc powinien zmądrzeć , co dzieje się obecnie w Dębicy .
Edward B
Edward B 14.07.2020, 14:39
Akurat w drugiej turze zawsze tak jest ze glosuje sie za czlowiekiem ktory wiecej zrobi dla ludzi ,regionu gdzie mieszkaja . Od czasow rzadzenia PIS Podkarpacie sie prezniej rozwija wiec ludzie to cenia . Starsi ludzie ktorzy przezyli komune pozniejsze bezrobocie, rozkrdanie majatku Polski za czasow Platformy obywatelskiej zostali bardziej docenieni i glosuja za tym co jest dla nich dobre . Mlodziez ktora ma 18 lat nigdy biedy nie zaznala, nie wie co znaczy glod ubustwo zaglosowala to co jesj pokazal internet i celebryci . To ludzie starsi budowali Polske i to oni znaja zycie wiec to miarodajna opinia o wyborach .Panie Analityk sugeracja czy ktos zmadrzal jest taka jak panska wiara w program Trzaskowskiego ujawniony na dzien przed wyborami. Wczoraj wyszlo pierwsze klamstwo ze jest z Platformy obywatelskiej a jeszcze w piatek byl bezpartyjny i niezalezny.
Paulina
Paulina 21.07.2020, 12:19
Co się chłopie rozwinęło ? Wymień choć jedna rzecz a nie jak Martołuszek rzucaj ogólnikami dla gawiedzi. Dla was liczy się tylko socjal BO TE PIENIĄDZE SIĘ WAM NALEŻAŁY. Wstyd

Pozostałe