Powodzianom bez domu zawieźli kontener

  • 14.07.2020, 08:56
  • Agnieszka Majba-Pochwat
Powodzianom bez domu zawieźli kontener
Terytorialsi z 33. Batalionu Lekkiej Piechoty WOT z Dębicy przekazali dodatkowy kontener mieszkalny rodzinie z Trzcinicy, która po powodzi została bez dachu nad głową.

Od początku powodzi żołnierze z 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej pomagają mieszkańcom Podkarpacia w usuwaniu skutków po żywiole. Wiele rodzin pozostało bez dachu nad głową. W piątek 10 lipca terytorialsi z dębicy dostarczyli dodatkowy kontener mieszkalny dla rodziny z Trzcinicy.  
Pierwsze dwa kontenery mieszkalny i sanitarny terytorialsi postawili na podwórku powodzian w środę – 8 lipca. 
- Misją żołnierzy WOT w czasie pokoju jest między innymi: wspieranie społeczności lokalnych w sytuacjach usuwania skutków klęsk żywiołowych, niesienie pomocy powodzianom, jak również wsparcie służb w czasie akcji poszukiwawczych. Podkarpaccy terytorialsi wywiązują się ze swoich obowiązków w wielu obszarach na najwyższym poziomie. Od początku pandemii pomagają kombatantom, osobom starszym, organizują kordony sanitarne w placówkach medycznych a zespoły medyczne od kwietnia pobierają wymazy od osób przebywających na kwarantannie. W miniony piątek i sobotę terytorialsi organizowali mobilny punkt poboru wymazów metodą „drive thru” w Jarosławiu. Natomiast od 23 czerwca żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej pomagają mieszkańcom Podkarpacia w usuwaniu skutków powodzi, która nawiedziła nasz region - informuje kpt. Witold Sura,  rzecznik prasowy 3.Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej.

 

Agnieszka Majba-Pochwat

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe