Nowy lekarz w szpitalu, a w planach poradnia

  • 15.07.2020, 10:12
  • Agnieszka Majba-Pochwat
Nowy lekarz w szpitalu, a w planach poradnia Antoni Bazielich pracuje w szpitalu w Dębicy.
Antoni Bazielich, chirurg z Rzeszowa, którego specjalnością jest proktologia dołączy do ekipy lekarzy Oddziału Chirurgii Ogólnej w szpitalu w Dębicy.

Do szpitala w Dębicy przeniósł się z Łańcuta, gdzie ostatnio pracował. Wcześniej, przez ponad 20 lat był zatrudniony w szpitalu na Lwowskiej w stolicy Podkarpacia.
Pracę zaczynał na Śląsku, stamtąd pochodzi, tam skończył Śląską Akademię Medyczną, dzisiejszy Śląski Uniwersytet Medyczny.
Dziedzina, którą jest najbardziej zainteresowany to proktologia, choć - jak tłumaczy - nie istnieje taka specjalizacja.
- Wszystko to wchodzi w zakres chirurgii ogólnej - mówi Antoni Bazielich.
Jego medyczne zainteresowania sprawiły, że był organizatorem i założycielem pierwszej w województwie podkarpackim poradni proktologicznej, która powstała w Rzeszowie. Lekarz ma nadzieję, że z czasem taką poradnię uda się otworzyć także w Dębicy.
- Jest duże zainteresowanie i zaangażowanie dyrektora Przemysława Wojtysa, dlatego wiele wskazuje, że te plany uda się w tym szpitalu zrealizować - mówi nowy chirurg.
Antoni Bazielich to kolejny specjalista zatrudniony w tym roku w szpitalu w Dębicy. Na Oddziale Chorób Wewnętrznych i Kardiiologii od lutego pracuje kardiolog z Tarnowa Marcin Kunecki. W tym samym czasie zespół ortopedów zasilił Marcin Stępniak z Rzeszowa.

Agnieszka Majba-Pochwat

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
T
T 17.07.2020, 09:25
No i?
bracia
bracia 15.07.2020, 12:29
" Dziedzina, którą jest najbardziej zainteresowany to proktologia " tak jak my.
starosta
starosta 15.07.2020, 20:59
Pewnikiem zacznie leczyć w pierwszej kolejności choroby w zarządzie szpitala !
wójt
wójt 17.07.2020, 06:01
To pewno zarządowi rura zmięknie.

Pozostałe