Nielegalny hazard w Dębicy

  • 15.07.2020, 11:45 (aktualizacja 15.07.2020, 11:49)
  • Agnieszka Majba-Pochwat
Nielegalny hazard w Dębicy
11 nielegalnych automatów do gier hazardowych ujawnili podczas ostatnich działań na terenie Dębicy funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno – Skarbowego w Przemyślu. Od początku roku funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymali na Podkarpaciu blisko 200 nielegalnych automatów.

Funkcjonariusze KAS  z Podkarpackiego Urzędu Celno – Skarbowego w Przemyślu przeprowadzili działania kontrolne w trzech lokalizacjach na terenie Dębicy, co do których mieli podejrzenie, że są tam urządzane nielegalne gry hazardowe. Podczas przeszukania tych miejsc, funkcjonariusze ujawnili automaty i przeprowadzili eksperymenty gry, które potwierdziły hazardowy charakter urządzeń. Do dalszego postępowania zatrzymano łącznie 11 automatów. W trakcie przeszukania lokali funkcjonariusze KAS zabezpieczyli także gotówkę przeznaczoną do wypłaty wygranych w wysokości 6,7 tys. złotych.

Działania prowadzone były przy wsparciu policjantów z KPP w Dębicy, którzy zatrzymali ponadto w jednym z lokali środki odurzające w postaci 2 gram amfetaminy a także dwóch mężczyzn podejrzanych o ich posiadanie.

Krajowa Administracja Skarbowa przypomina, że osobom odpowiedzialnym za urządzanie i prowadzenie nielegalnych gier hazardowych grozi odpowiedzialność karna: kara grzywny do 720 stawek dziennych albo kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie (art. 107 kks). Niezależnie od powyższego,  organizatorowi nielegalnych gier, ale także właścicielowi lokalu grozi kara administracyjna – jej wysokość wynosi sto tysięcy złotych od każdego nielegalnego automatu.

Agnieszka Majba-Pochwat

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Marysia
Marysia 24.07.2020, 07:26
Mam dosyć pijanych, głośnych ludzi prawdopodobnie pod wpływem narkotyków... Strach wyjść na spacer.. . Widziałam często młodego blondyna w okularach. Był z nim także jakiś łysy..... Podobno odpowiadają za hazard w Dębicy ...
Pilznianin
Pilznianin 16.07.2020, 00:30
Jeszcze w Pilznie powinni zrobic porządek z tym .....
Kozodrzanin
Kozodrzanin 16.07.2020, 23:27
I w Kozodrzy.

Pozostałe