Bierzesz 500+? Dostaniesz też bon turystyczny

  • 15.07.2020, 22:47
  • Tomasz Ratuszniak
Bierzesz 500+? Dostaniesz też bon turystyczny fot. Adam Górka z Pixabay
Sejm przyjął dziś część poprawek Senatu do ustawy o bonie turystycznym. Jeżeli prezydent podpisze ten dokument to z bonu będzie można korzystać jeszcze w tym miesiącu.

Z bonu ma skorzystać łącznie do 6,5 mln polskich dzieci, co kosztować będzie budżet 3,5 mld zł. Senat zaproponował co prawda, by tym programem objęci byli również emeryci i renciści, ale sejm tę propozycję odrzucił. Za to prawo do bonu będą mieć też dzieci rodziców, którzy pracują za granicą i pobierają tam zasiłki na dzieci wyższe niż 500 zł.

Bon o wartości 500 zł przysługiwać będzie wszystkim osobom, które pobierają świadczenie wychowawcze 500 plus, oraz dla dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej. Rodzice dzieci niepełnosprawnych otrzymają bon nie na 500, ale 1000 zł. Płacić nim będzie można wielokrotnie do 31 marca 2022 roku.

Bon będzie można otrzymać po zarejestrowaniu się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS). Świadczenia nie dostaniemy w formie gotówki, czy przelewu na konto, ale będzie to cyfrowe świadczenie udzielane przez ZUS, z którego rozliczać będą się mogli przedsiębiorcy turystyczni lub organizacje pożytku publicznego, które zarejestrują się w Polskiej Organizacji Turystycznej. Bon aktywowany w systemie teleinformatycznym trzeba będzie okazać podczas rezerwacji pobytu lub przy zakwaterowaniu. Opłacić nim będzie można m.in. pobyt w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznych, a także na kolonii, czy obozie.  

Wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz zapowiadała wczoraj, że bon będzie można realizować już od 26 lipca. Zakładając, że zostanie przyjęty przez sejm i podpisany przez prezydenta.

Przeczytaj również: Nie kupuj i nie jedz tych hamburgerów

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
A1
A1 18.07.2020, 10:05
Pracuję, płacę podatki i wszystko co mam zawdzięczam swojej pracy. W dzieciństwie Rodzice w wakacje mówili" idź pomóc Dziadkom, Sąsiadom...A Oni nam też pomagali .To była Wspólnota! A teraz na rozkaz ma być wspólnota:)
Czytelniczka
Czytelniczka 17.07.2020, 20:57
Jest podział społeczeństwa dlaczego ludzie pracujący 10 czy 12 godzin nie dostaną nic żadnych dodatków też by sobie pojechali chętnie na urlop bo nie wszystkich stać jest a nie tylko ci co mają dzieci całkiem to niesprawiedliwe jest ale ze socjalne można zyc
Anatol
Anatol 17.07.2020, 00:16
Brawo. Nie mamy dzieci, bo nie ( prezydent się nie szczepi na grypę też „bo nie”), choć w sumie chcielibyśmy je mieć, ale nie było nam dane. Pracujemy po 10-12 godzin, płacimy podatki, wydajemy pieniądze tam gdzie mieszkamy. Nie dostajemy 500+, nie dostajemy 500+ na wakacje. Nie stać nas na wyjazd na jakikolwiek urlop. Nie zazdrościmy nikomu, także tym, którzy nie pracują, mogli by ale nie chcą, bo nie, bo dostają od Państwa. Chcemy być tylko równo traktowani, bo tyle słyszymy o równości...
laweczki dwie 15
laweczki dwie 15 16.07.2020, 05:52
krysi lipce nie pasuje?
Ale o co chodzi?
Ale o co chodzi? 17.07.2020, 23:00
???

Pozostałe