Obok oczyszczalni ścieków powstała plantacja drzew tlenowych - zdjęcia

  • 16.07.2020, 16:56 (aktualizacja 16.07.2020, 21:36)
  • Tomasz Ratuszniak
Obok oczyszczalni ścieków powstała plantacja drzew tlenowych - zdjęcia fot. Wodociągi Dębickie
W tzw. czynie społecznym posadziły je pracownice i pracownicy Wodociągów Dębickich.

- Jest to pierwsza taka inicjatywa w Dębicy. Drzewa tlenowe rosną szybko, a dzięki dużym liściom produkują 10 razy więcej tlenu w porównaniu z innymi gatunkami drzew liściastych! To jest nasz mały sposób na zmniejszenie śladu węglowego i walkę ze zmianami klimatu - czytamy na stronie Wodociągów Dębickich.

Przeczytaj również: Zmiany w Wydziale Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego

 

 

 

Tomasz Ratuszniak

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Pan nikt
Pan nikt 16.07.2020, 21:46
A czy nie lepiej byłoby posadzić rodzime drzewa a nie taką hybrydę genetycznie modyfikowaną której oddziaływanie w przyszłości na ekosystem nie jest jeszcze znane. Nasadzenia doby pomysł ale drzewkami tlenowymi to już mocno dyskusyjna decyzja. Tym bardziej, że sadzonki są produkowane laboratoryjnie. Głównie zarabiają Ci którzy sprzedają sadzonki. Nie wszystkie nowinki warto bezkrytycznie stosować. Zainteresowanych odsyłam do literatury Te rośliny śą znane od lat ale nie wszędzie można je sadzić jako genetycznie modyfikowane Kraje są ostrożne. Według mnie mocno dyskusyjna decyzja tym bardziej że promuje to spółka miejska.
jaja
jaja 16.07.2020, 21:15
ale
###
### 16.07.2020, 18:38
Dobrze by było, żeby jeszcze w tak błyskawicznym tempie nie znikały dorodne drzewa wzdłuż ulic.

Pozostałe