To będzie historia na kole toczona

  • 21.07.2020, 22:30 (aktualizacja 22.07.2020, 09:09)
  • Tomasz Ratuszniak
To będzie historia na kole toczona Marek Bukała w swojej pracowni.
Marek Bukała został stypendystą Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Stypendium otrzymał w ramach programu Kultura w sieci.

Marek Bukała zajmuje się garncarstwem tradycyjnym, prowadzi też pokazy oraz warsztaty dla dzieci i dorosłych. Swoją pracownię ma w Latoszynie, gdzie mieszka.

Do programu Kultura w sieci prowadzonego przez Narodowe Centrum Kultury złożył projekt zatytułowany Historia na kole toczona. Ma to być cykl filmów instruktażowych dla osób zainteresowanych garncarstwem i ceramiką. Filmy mają być kręcone w pracowni Marka Bukały, jak i w plenerze, a pokazom garncarstwa mają towarzyszyć opowieści o historii wykonywanych wzorów.

Projekt ma być realizowany od sierpnia do października. Choć i później kontynuowany, tyle że już bez ministerialnego wsparcia.

Garncarz nie ukrywa, że stypendium ministra jest dla niego dużym wyróżnieniem. Szczególnie, że na prawie 6000 wniosków mogło na nie liczyć tylko 1200 projektów.

Przeczytaj również: Glina to jego pasja i sposób na życie

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ŻUŁ osieldowy
ŻUŁ osieldowy 22.07.2020, 23:12
Szacun ! Bolo.!
.....czy ktoś pamięta KULĘ WIELKOLUDA w parku "stomilowskim" ......:)

kolo
kolo 22.07.2020, 12:13
brawo Bolo ! Tak trzymaj !

Pozostałe