Materac 70x200 cm

  • 24.07.2020, 10:36
  • Źródło: Artykuł zewnętrzny
Materac 70x200 cm
Podstawą zdrowego snu jest utrzymywanie zasad higieny i komfortu snu. Zaliczmy do nich m.in. regularne godziny pójścia spać i wstawania, zdrowe odżywianie, odpowiednie warunki w sypialni, na które składają się optymalna temperatura, zaciemnienie i dostęp świeżego powietrza.

Najważniejsze jest jednak odpowiednie dobranie parametrów materaca 70x200 cm. Powinien posiadać odpowiednią twardość, być trwały i wygodny.

Twardość materaca 70x200 cm dobieramy według wagi. By ułatwić klientom wybór na kaszmirowysen.pl zastosowaliśmy czterostopniową skalę podziału. Przedstawia się następująco:

  • materace miękkie (H1) – waga poniżej 60 kg

  • materace średnio twarde (H2) – waga pomiędzy 60 a 100 kg

  • materace twarde (H3) -waga powyżej 100 kg

  • materace bardzo twarde (H4) – waga powyżej 120 kg

Materace miękkie wykonane są z podwójnej warstwy pianki termoelastycznej visco memory. Jest to bardzo miękki i plastyczny materiał. Pod wpływem działania temperatury mięknie i dopasowuje się do kształtu sylwetki. Podpiera kręgosłup i ciało na całej długości. Odciąża mięśnie i usprawnia krążenie krwi dzięki wyeliminowaniu nacisku, na jaki narażone jest ciało w przypadku twardszych powierzchni. Zobacz materace do spania 70x200 cm https://www.kaszmirowysen.pl/Materac-na-wymiar/Materac-do-lozka-70x200-cm-do-spania

Materac 70x200 cm średnio twardy posiada warstwy zewnętrzne wykonane z pianki termoelastycznej visco memory, z pianki lateksowej, pianki profilowanej lub pianki wysokoelastycznej HR. Pianka lateksowa jest najtrwalszym i bardzo sprężystym surowcem. Zbudowana z licznych mikrootworów posiada doskonałą cyrkulację powietrza oraz zdolność dopasowania się do sylwetki. Jest hipoalergiczna i antybakteryjna. Pianka profilowana jest specyficznie nacinana, posiada szereg wypustek i wgłębień stymulujących układ krwionośny. Daje odczucie mikromasażu. Pianka wysokoelastyczna HR w materacach 70x200 cm ma zwiększoną gęstość wynoszącą 35kg/m3. Jest elastyczna i sprężysta, bardzo wygodna i dobrze wspierająca kręgosłup.

Materac twardy wykonany jest z warstwy kokosowej lub trawy morskiej. Warstwa kokosowa powstaje z łupiny orzecha kokosowego. Łupiny zawierają dużą ilość soli mineralnych, które trafiają również do materaca. Dzięki temu nie namnażają się w nim bakterie i grzyby a materac posiada właściwości antyalergiczne. Jest odporny na wilgoć. Usztywnia i stabilizuje konstrukcję materaca. Podobne właściwości posiada warstwa wykonana z trawy morskiej, czyli mieszanki alg morskich rosnących u wybrzeży oceanów. Algi zwierają jod – cenny pierwiastek. Uwalniany jest on stopniowo z materaca ułatwiając swobodne oddychanie alergikom i astmatykom.

Bardzo twardy materac ze sklepu kaszmirowysen.pl wykonany jest z podwójnej warstwy kokosa lub podwójnej warstwy kokosa i warstwy końskiego włosia. Końskie włosie pozyskiwane jest z grzywy lub końskiego ogona. Oczyszczone z licznych biokomponentów jest bezpieczne dla alergików, szczególnie tych uczulonych na produkty pochodzenia zwierzęcego. Końskie włosie posiada właściwości higroskopijne. Szybko wchłania nadmiar wilgoci i uwalnia go do otoczenia.

Dobrze dobrana twardość to połowa sukcesu w drodze do regenerującego snu.

Artykuł zewnętrzny

Źródło: Artykuł zewnętrzny

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
T
T 25.07.2020, 16:29
A później leżą te materace pod śmietnikami

Pozostałe