Na grzyby, póki są!

  • 28.07.2020, 09:02 (aktualizacja 28.07.2020, 10:01)
  • Agnieszka Majba-Pochwat
Na grzyby, póki są! fot. Andrzej Trzeciak
Borowiki szlachetne i ceglastopore, maślaki, gołąbki i koźlarze. Takie piękne okazy czekają na amatorów grzybobrania w lasach w pobliżu Dębicy.

Zapowiada się intensywny, ale -  z powodu  wysokich temperatur i suszy - krótki wysyp grzybów w dębickich lasach. Takie ładne, jak te na zdjęciach przysłanych nam przez leśnika Andrzeja Trzeciaka, zostały znalezione przez niego w Dębicy, w okolicach, gdzie kończy się ulica Wielopolska.

- Co do zdrowotności grzybków, borowiki szlachetne w większości robaczywe ale reszta ok - informuje leśnik.

Grzyby można znaleźć także w innych częściach naszego powiatu. Warto skorzystać z okazji. Nawet jeśli z lasu wrócimy z pustym koszykiem, to na pewno zrelaksowani i wypoczęci. 

 

Agnieszka Majba-Pochwat

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe