W pierwszej kolejności odkomarzą place zabaw

  • 28.07.2020, 11:11 (aktualizacja 28.07.2020, 14:55)
  • Janusz Grajcar
W pierwszej kolejności odkomarzą place zabaw fot. Welcome to all and thank you for your visit ! ツ z Pixabay
W czwartek 30 lipca nie wybieraj się po godz. 19:00 z dzieckiem na plac zabaw. Zostań w domu i najlepiej zamknij okno. Na ten dzień Urząd Miejski w Dębicy zaplanował akcję odkomarzania.

Ratusz informuje, że zabiegi zwalczania komarów i kleszczy prowadzone będą na wybranych terenach zielonych (placach, parkach, terenach zadrzewionych, placach zabaw, wybranych odcinkach potoków oraz części terenów wzdłuż rzeki Wisłoki).

Wykorzystany zostanie roztwór wodny preparatu cyper fog 200 EC i metoda ULF. Podczas przeprowadzania zabiegów zaleca się pozostanie w pomieszczeniach, zamknięcie okien oraz unikanie wejścia w zamgławiany teren.

O tym, że władze miasta planują podjąć takie działania, pisaliśmy w poprzednim numerze OL. Oto fragment tego artykułu:

Burmistrz Mariusz Szewczyk twierdzi, że miasto planuje takie działania. Ratusz jest w ciągłym kontakcie z rzeszowską firmą, która do tej pory wykonywała opryski.

- Oni monitorują sytuację, ponieważ aby odkomarzanie było skuteczne, musi zostać wykonane w odpowiedniej fazie lęgowej komarów. Bo co z tego, że firma zrobi opryski, my za nie zapłacimy, a zginie ich niewiele? Chodzi o to, by je zwalczać kiedy się namnażają - tłumaczy burmistrz.

Na razie opryski zaplanowane są na koniec lipca. Jeśli jednak sytuacja będzie tego wymagać, to zostaną przeprowadzone wcześniej. Na pierwszy rzut pójdą miejsca publiczne, m.in. place zabaw.

Czytaj też: Słup grozi przewróceniem, kable na wierzchu

Janusz Grajcar

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
komar02
komar02 30.07.2020, 09:01
Nareszcie! Bo z komarami już się nie da wytrzymać, 10 minut na polu i co najmniej 5 ugryzień

Pozostałe