Park linowy otwarty od soboty

  • 29.07.2020, 13:03 (aktualizacja 29.07.2020, 13:08)
  • Źródło: Informacja GOSiR
Park linowy otwarty od soboty
Park linowy w Pustkowie-Osiedlu zaprasza na wielkie otwarcie. Jeśli nudzą Was zwykłe spacery po lesie, to Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Dębica ma dla Państwa atrakcję, której nie możecie przegapić! Już w najbliższą Sobotę ( 1.08.2020 r.)  o godzinie 14:00 nastąpi oficjalne otwarcie Parku Linowego w Pustkowie-Osiedlu.   

Budowa Parku Linowego to kolejny krok w celu zwiększenia atrakcyjności turystyczno-sportowej Gminy Dębica. Nowa inwestycja ma za zadanie jeszcze w większym stopniu zachęcić okolicznych mieszkańców oraz przyjezdnych do korzystania z istniejących już na terenie gminy obiektów turystyczno-sportowo-rekreacyjnych. Koszt budowy Parku Linowego wyniósł 202.406,00 zł, a środki na inwestycję pochodziły w całości z budżetu Gminy Dębica. Zarządcą Parku Linowego jest Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Dębica. 

W Parku Linowym będzie można skorzystać z 2 tras o różnym stopniu trudności.

Trasa dziecięca (zielona) – przeznaczona głównie dla dzieci, ale mogą z niej korzystać również osoby dorosłe. Trasa składa się z 17 przeszkód tj.: wejście po pochylni, pajęczyna, kropki, kreski ,makarony, most z sieci, kacza kładka, beczka, bieg przez płotki, linki V, skok indiański, drabiny, kładki półkola, tyrolka, sanki, belki V, platformy, zjeżdżalnia.

Trasa standard (niebieska) – przeznaczona dla młodzieży i dorosłych, ale mogą z niej korzystać również dzieci. Trasa składa się z 17 przeszkód nieco trudniejszych od tych na trasie dziecięcej tj.: ścianka wspinaczkowa, linowa kładka, most birmański, tunel z sieci, linoskoczek, poziome iksy, tyrolka, trapezy zygzak, dna, opony, huśtawka, obręcze i belki, trapezy, siatka U, trawers po sieci, zejście po palu.

Trasa szkoleniowa – jest to naziemne stanowisko do odbycia szkolenia oraz przeprowadzenia ćwiczeń z obsługi sprzętu asekuracyjnego. 


Godziny otwarcia Parku Linowego w Pustkowie-Osiedlu : 
W dniach 1-2 sierpnia 2020 r. – w godz.  14:00 – 19:00 – wejście bezpłatne 

Poniedziałki – nieczynne 

Wtorek – Niedziela - w godz. 14:30 – 18:30 – (ostatnie wejście o godz. 18:00) – do połowy sierpnia wstęp bezpłatny 

Na oficjalne otwarcie serdecznie zapraszają Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Dębica, Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica oraz Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnym w Pustkowie-Osiedlu.  
 

Informacja Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Dębica 

Źródło: Informacja GOSiR

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 02.08.2020, 17:02
Sobota i niedziela: kłębiący się tłum, bez jakiegokolwiek odstępu. Oczywiście nikt nie ma maseczki. Całkowicie zablokowany ciąg pieszy. Trzeba chodzić naokoło, bo trudno się przecisnąć, nie mówiąc o przejeździe rowerem czy wózkiem. Jeden pas drogi zablokowany przez samochody. Nie ma zachowanego odstępu od przejść dla pieszych, stoją praktycznie na nich. Gmino! Dziękujemy!
Noop
Noop 29.07.2020, 20:34
GOSiR rozwija się każdego roku coś nowego się pojawia. Wszystko czyste i zadbane. Pytanie dlaczego w konkurencyjnym ośrodku w mieście się tak nie da? Czy tam wszyscy śpią czy im się nie chce? Najlepiej żeby nic nie było i święty spokój. Nauka pływania? Po co? Hokej? Po co? Piłka nożna? Po co?
mieszkaniec
mieszkaniec 30.07.2020, 12:32
i nie bedzie żadnych inwestycji w miescie kasa miasta pusta, wszystko idzie na zabezpieczenie rzadowych pomysłów, i bedzie jeszcze gorzej,
Mieszkaniec os. Igloopol
Mieszkaniec os. Igloopol 30.07.2020, 09:35
To nie jest prawda MOSiR też się rozwija. Ale hejterzy zostaną hejterami.
###
### 29.07.2020, 23:12
Przecież naukę pływania dzieci mają w szkołach za darmo.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 29.07.2020, 19:08
Zamiast na komunikację wydaje się pieniądze na rzeczy zbędne. Oczywiście, żeby skorzystać z tej "atrakcji" trzeba jakoś się tam dostać. Własnym samochodem, bo inaczej będzie problem. Pytanie: Gdzie zaparkować? Odpowiedź: wzdłuż i tak wąskiej drogi, blokując przejazd.
Zamiast takiego "Małpiego gaju" lepiej było przeznaczyć te pieniądze na dopłatę do przejazdów MKS-u. Więcej osób byłoby wtedy zadowolonych.

Pozostałe