Kibole bili się obok dworca

  • 31.07.2020, 09:33 (aktualizacja 31.07.2020, 10:00)
  • BAn
Kibole bili się obok dworca
Pseudokibice Igloopolu i Wisłoki starli się obok dworca PKP w Dębicy. A przynajmniej tak wynika z informacji, jaka wczoraj wieczorem dotarła do policjantów.

Było ok. godz. 22, w czwartek 30 lipca, kiedy mundurowi otrzymali wiadomość o tym, że obok garaży na ul. Głowackiego zgromadziła się dość duża grupa młodych osób. Z relacji zawiadamiającego wynikało, że mogą to być pseudokibice obu dębickich drużyn.

- Na miejsce dyżurny skierował kilka patroli policji - mówi asp. sztab. Jacek Bator, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Dębicy.

Jak to często bywa w takich sytuacjach, tak i tym razem była to szybka akcja. Kiedy mundurowi przybyli na miejsce zobaczyli jedynie oddalających się z miejsca zdarzenia ostatnich uczestników bijatyki. Do podobnych sytuacji dochodzi w mieście regularnie, najczęściej na os. Słonecznym. Zdarza się, że policji uda się wyłapać kilku uczestników, najczęściej jednak ustawki trwają kilka minut, a kibole bardzo szybko się rozbiegają. Do takich spotkań wybierają również miejsca, w których nie ma monitoringu, tak jak to miało miejsce wczoraj.

Czytaj także: Narkotyki i pieniądze. Młody mężczyzna w areszcie

BAn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
alina
alina 31.07.2020, 13:19
Najczęściej dochodzi do bijatyk tuż pod nosem Komendy Policji czyli na osiedlu Słonecznym. Podobnie było wczoraj. To wiele mówi o braku skuteczności lokalnych mundurowych. Niestety tak dzieje się już od bardzo, bardzo dawna. Wręcz można odnieść wrażenie, że ktoś nad tymi kibolami rozłożył parasol ochronny.
Niebieski ptak
Niebieski ptak 01.08.2020, 18:35
Wiele mówi o braku skuteczności? Po pierwsze na mieście jest przeważnie około 2 patroli które nie siedzą na Komendzie i nie czekają aż paru kibuców zacznie sie między sobą lać. Po drugie takie akcje kibiców trwają minutę może dwie, w tym czasie patrol będący np. na ul. Krakowskiej moze najwyżej dojechać na os. Słoneczne i zobaczyć plecy udzielających niedobitków. Po trzecie przeciętny obywatel chciałby aby skuteczność mundurowych była taka jak przed 1989r ale tylko w stosunku do kiboli, a do nich już nie...a tutaj do każdego obywatela trzeba grzeczniena per Pan mówić, i to niezależnie czy to profesor UJ lub AGH czy kibol po gimnazjum... najlepiej jest wylewać pomyje na służby ale samemu założyć stary kask i wyskoczyć do kilkunastu kiboli mając w głowie groźbę pozbawienia pracy za byle co już nie każdy potrafi...
Pytalski
Pytalski 02.08.2020, 17:07
Przecież wiedzą jak ta praca wygląda, więc o co Ci chodzi.
M
M 31.07.2020, 15:17
Głupi jesteś
kibic
kibic 31.07.2020, 10:33
jak zwykle , tak szybko interweniują , aby nikogo nie zastać - dzielna nasza POLICJA !!!!
Blue Bird
Blue Bird 01.08.2020, 18:37
Wylewać pomyje w Internecie każdy potrafi, ale jak ukradną Ci rower to przyjdziesz po pomoc. Załóż mundur i pokaż jaki jesteś kozak....
The questioning man
The questioning man 02.08.2020, 17:11
Taki zawód sobie wybrali. Prawdziwa cnota krytyk się nie boi.
So
So 31.07.2020, 10:23
Dopóki leją się między sobą to w czym problem? Niech się umawiają na ''grzybobranie'' do lasu zdała od ludzi, będziecie przeszkadzać w ustawkach to będą polować na osiedlach i dostanie nie kibol tylko szary dębiczanin wracający z pracy
kaka
kaka 31.07.2020, 15:46
A będziesz płacił za ich leczenie pourazowe?
So
So 31.07.2020, 18:56
Przeciętny kibol zapewne gdzieś pracuje(lub jeszcze utrzymuja go rodzice) i odprowadza składki, płaci podatki więc dlaczego miałby nie być leczony?? Jak będziesz mieć hipotetyczny wypadek dajmy na to na rowerze(czego nie życzę) i rozwalisz głowę to dlaczego masz być leczony z publicznych pieniędzy skoro nie założyłeś kasku?? Wolałbym żeby leczyli się z własnej kieszeni no ale niestety konfederacja ma tylko kilku posłów w sejmie żeby coś w tej sprawie się zmieniło :)
edino
edino 31.07.2020, 10:06
Dla tego proponuje robić derby towarzyskie które nakręcają kibiców, nawet co kwartał bym robił
ŻUL
ŻUL 31.07.2020, 10:05
Sposób na kiboli - połączyć dwa dębickie kluby w jeden o nazwie WISŁOPOOL.
Hehehe
Hehehe 02.08.2020, 17:13
Nominuję Cię do nagrody burmistrza za bardzo dobry pomysł.

Pozostałe