Koronawirusa wykryją w Medyku

  • 31.07.2020, 10:50 (aktualizacja 31.07.2020, 14:04)
  • Agnieszka Majba-Pochwat
Koronawirusa wykryją w Medyku
Osobom na kwarantannie bezpłatne testy na obecność koronawirusa oferuje Centrum Medyczne Medyk.

Do grupy osób objętych bezpłatną diagnostyką zaliczają się także wyjeżdżający na leczenie uzdrowiskowe do sanatoriów oraz studenci kierunków medycznych.

- CM Medyk ma mowę z Sanepidem oraz Narodowym Funduszem Zdrowia, dzięki czemu realizujemy bezpłatne testy genetyczne RT PCR - informuje Monika Wojtaś z działu Promocji CM Medyk. 

Specjaliści pracowni genetycznej tej placówki wykonują już antygenowe na obecność COVID-19 w organizmie, których wynik gotowy będzie już po 6 minutach. Badanie będzie polegać na pobraniu wymazów z górnej części gardła (nosogardzieli). Testy tego typu to w Polsce nowość. CM Medyk wprowadza także nową technologię, dzięki której w ciągu pół godziny będzie można przebadać 72 osoby na obecność koronawirusa.

- Taka metoda badania sprawdzi się podczas wydarzeń skupiających dużą liczbę osób, takich jak konferencje, kongresy czy wesela. Rozwiązania te stawiają Centrum Medyczne Medyk w czołówce ośrodków medycznych w Polsce, zajmujących się diagnozowaniem koronawirusa i przeciwdziałaniem zakażeniom - przekonuje Monika Wojtaś.

W dalszym ciągu w punktach CM Medyk wykonywane są także testy na przeciwciała (szybki test jakościowy i diagnostyka serologiczna półilościowo) oraz diagnostyka genetyczna metodą RT PCR. Nasze laboratorium genetyczne wpisane jest przez Ministerstwo Zdrowia na oficjalną listę laboratoriów COIVID-19. CM . Pacjenci chcący się przebadać mogą skorzystać też z punktu pobrań Drive-Thru mieszczącego się przy przychodni CM MEDYK przy al. Rejtana 53 w Rzeszowie.

Agnieszka Majba-Pochwat

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
?
? 01.08.2020, 11:04
A nauczyciele?
rolnik
rolnik 01.08.2020, 14:22
Jak karze minister rolnictwa : na traktory !

Pozostałe