Koronawirus: kobieta zaraziła się w szpitalu

 • 31.07.2020, 12:56
 • Grzegorz Król
Koronawirus: kobieta zaraziła się w szpitalu Gerd Altmann z Pixabay.
Według nieoficjalnych informacji zakażona kobieta z powiatu dębickiego, o której wczoraj informowała Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna to mieszkanka Dębicy. Na sto procent wiadomo natomiast, że wirusem zaraziła się w szpitalu.

Dzisiaj Ministerstwo zdrowia poinformowało o 657 kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w Polsce, co jest nowym dziennym rekordem. Województwem o najwyższym wskaźniku nadal jest Śląsk. Natomiast w województwie podkarpackim przybyło 28 zakażonych. Wśród nich nie ma nikogo z powiatu dębickiego.

Z kolei wczoraj Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna poinformowała o jednej kobiecie z powiatu dębickiego, u której w środę potwierdzony został koronawirus. Jest to jedenasty przypadek zakażenia u nas. Poprzednie dziesięć osób uznano za ozdrowieńców. Zakażona kobieta jest izolowana. Wcześniej była pacjentką Pro Familii w Rzeszowie i to tam się zaraziła. Wirus wykryty został u jednej z położnych w tym szpitalu. Problem jednak w tym, że badanie kobieta przeszła nie podczas pobytu w szpitalu, a już po jego opuszczeniu. Podobnie zresztą jak inna pacjentka z powiatu mieleckiego.

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 przebadano w województwie 55 615 osób. Pod nadzorem pozostaje 40 osób, 2 218 poddanych jest kwarantannie, w izolacji przebywa 365 zakażonych, a w szpitalach 89 osób. Łącznie wiru wykryty został u 1 303 osób, z czego 788 wyzdrowiały, a 61 zmarło.

Kolejne 15 osób, które wyzdrowiało to 6 mieszkańców powiatu jarosławskiego 4 osoby z powiatu przemyskiego, 2 osoby z powiatu mieleckiego oraz po jednej osobie z powiatów przeworskiego, łańcuckiego i jasielskiego.

Nowych 28 potwierdzonych przypadków dotyczą:

 • 3 osób z powiatu jarosławskiego (dwóch mężczyzn i kobieta);
 • 2 osób z Krosna (kobieta i mężczyzna);
 • 4 osób z powiatu łańcuckiego (trzy kobiety i mężczyzna);
 • 4 osób z powiatu przemyskiego (kobiety);
 • 5 osób z Przemyśla (mężczyźni);
 • 1 kobiety z powiatu przeworskiego;
 • 3 osób z powiatu rzeszowskiego (dwóch mężczyzn i kobieta);
 • 1 kobiety z Rzeszowa;
 • 2 osób z powiatu sanockiego (kobiety);
 • 2 osób z powiatu stalowowolskiego (kobiety);
 • 1 kobiety z Tarnobrzega.

Czytaj także: Koronawirus: zakażenie w powiecie dębickim!

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Maniek
Maniek 02.08.2020, 22:40
Kolejny dowód na oczywistą oczywistość , że koroną zaraża się w szpitalach , ośrodkach zdrowia bądź w miejscach pracy , gdzie panują fatalne warunki , a nie na ulicach , w sklepach , lasach czy na plaży .
@
@ 02.08.2020, 23:25
W ośrodkach zdrowia się nie zarazisz, bo są pozamykane.
Maniek
Maniek 03.08.2020, 22:58
Zależy gdzie i kiedy , nawet na Podkarpaciu 1 ogniskiem zarażeń był ośrodek zdrowia w Leżajsku .

Pozostałe