Pocisk i granat znaleźli podczas prac - zdjęcia

  • 31.07.2020, 15:00 (aktualizacja 31.07.2020, 15:18)
  • Grzegorz Król
Pocisk i granat znaleźli podczas prac - zdjęcia
Po dwa niewybuchy z okresu II wojny światowej przyjechali dzisiaj do Dębicy saperzy 21. Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie.

Jeszcze wczoraj policjanci, a następnie saperzy otrzymali informację o granacie moździerzowym kaliber 120 mm, znalezionym na ul. Wielopolskiej, tuż przy granicy ze Stasiówką. Niewybuch znajdował się w przewożonej samochodem ziemi, a zauważony został w trakcie jej wysypywania. 

- Niebezpieczny przedmiot został zabezpieczony przez policjantów, którzy pilnowali go do czasu przyjazdu na miejsce saperów z Rzeszowa - mówi asp. szt. Jacek Bator, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Dębicy.

Zjawili się oni dzisiaj, przed południem. Kiedy pracowali na granicy Dębicy i Stasiówki otrzymali kolejne zgłoszenie, tym razem z ul. Rzeszowskiej.

- Podczas prac ziemnych obok tzw. blaszaka pracownicy natrafili na pocisk artyleryjski - mówi Jacek Bator.

Tym razem niewybuch był mniejszy, bo 76 mm. Oba znaleziska zostały zabrane na poligon w Nowej Dębie, gdzie zostaną wysadzone.

Czytaj także: Kibole pobili się obok dworca

Grzegorz Król

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe