Świeżo upieczona matka daje sobie wszczepić chip

  • 01.08.2020, 23:38
  • Tomasz Ratuszniak
Świeżo upieczona matka daje sobie wszczepić chip fot. FB Klaudii Muniak.
Psychopata, czyli trzecia książka autorstwa pochodzącej z Pustyni Klaudii Muniak, ukazała się w marcu tego roku. Na następną nie dała swoim Czytelnikom długo czekać. Powieść zatytułowana: Nie ufam już nikomu, trafiła na księgarskie półki 29 lipca. Podobnie jak poprzednie pozycje tej autorki jest to thriller medyczny.

Pochodząca z Pustyni, a obecnie mieszkająca w Londynie Klaudia Muniak (a właściwie Kloc-Muniak, bo tak brzmi jej pełne nazwisko) z wykształcenia jest biotechnologiem. Przez kilka lat pracowała w firmie biotechnologicznej w Londynie. Stąd też pewnie jej zamiłowanie do thrillerów medycznych, co zresztą znajduje potwierdzenie na jej stronie internetowej.

- W pracy naukowej najbardziej docenia aspekt odkrywania nieznanego. W swoich książkach uwielbia łączyć doświadczenie zawodowe z tym, co lubi w powieściach najbardziej, czyli wywołującą dreszcz tajemnicą - czytamy tam.

Debiutowała w 2017 roku książką Gdybym jej uwierzył, wydaną przez Novae Res. Pierwszy thriller Klaudii Muniak opowiadał o młodej biotechnolog Julii Przybysz, która przyjmuje stanowisko samodzielnego asystenta badawczego w prężnie rozwijającej się firmie biotechnologicznej na Podkarpaciu. Szybko okazuje się, że firma ta prócz działalności oficjalnej zajmuje się również innymi, niekoniecznie legalnymi badaniami, a sama Julia przepada bez echa.

Substancja to powieść z 2018, w której ponownie spotykamy Julię Przybysz. I to nawet wcześniej niż w poprzedniej książce, bo jeszcze na studiach. Świetnie zapowiadająca się studentka biotechnologii dołącza do koła naukowego, którego odkrycie ma zrewolucjonizować świat medycyny i stać się innowacyjnym lekiem. Tymczasem życie sześciorga ambitnych studentów zostaje przewrócone do góry nogami i pojawiają się pierwsze ofiary.

W marcu tego roku do sprzedaży trafił trzeci thriller medyczny pisarki z Pustyni, zatytułowany Psychopata. Tym razem Julię Przybysz zastąpiła Maja Lipska, pracująca w ośrodku naukowo-badawczym BCT, gdzie odbywają się testy nad nowoczesną, nieinwazyjną metodą zwalczania nowotworów mózgu. Młoda badaczka po bankiecie kończącym jedną z konferencji budzi się na ławce w parku. Z przerażeniem odkrywa, że nie ma pojęcia co robiła przez ostatnie trzydzieści sześć godzin.

Równie interesującą fabułę autorka proponuje nam w najnowszej książce, zatytułowanej: Nie ufam już nikomu. Iga, świeżo upieczona matka żyje na granicy świadomości i urojenia. Poddaje się skomplikowanemu leczeniu, nad którym sama pracowała, a które może być dla niej przepustką do normalnego życia. Zgadza się na wszczepienie w ramię chipu i połączenie go z aplikacją. Nie kończy się to dla niej jednak dobrze.

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Kobiecego.

Przeczytaj również: Nie masz pomysłu na niedzielę? Na basenie będzie impreza

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe