Granat zawiesił się na łyżce

  • 03.08.2020, 14:40
  • Grzegorz Król
Granat zawiesił się na łyżce
O dużym szczęściu może mówić operator koparki, który dzisiaj wykopał granat moździerzowy kaliber 82 mm, podczas pogłębiania przydrożnego rowu.

Do zdarzenia doszło dzisiaj na granicy Grabin i Przyborowa. Ok. 8:30 operator koparki zauważył...zwisający z łyżki granat moździerzowy. Natychmiast przerwał pracę i zawiadomił policję. Każdy niewybuch z II wojny światowej to śmiertelne zagrożenie, ale te konkretne są wyjątkowo niebezpieczne. Do ich detonacji nie trzeba zbyt dużej siły. Z pewnością mniejszej niż uderzenie łyżki koparki.

Na miejsce wezwani zostali saperzy z 21. Brygady Strzelców Podhalańskich z Rzeszowa, którzy zabrali niebezpieczny przedmiot na poligon w Nowej Dębie. Tam został wysadzony. To kolejna wizyta żołnierzy z jednostki w Rzeszowie w ciągu ostatnich dni, w powiecie dębickim. W piątek przyjechali na granicę Dębicy i Stasiówki, gdzie w trakcie wysypania ziemi z samochodu zauważono granat moździerzowy, tyle że kaliber 120 mm. Kiedy saperzy byli na miejscu otrzymali zgłoszenie o pocisku artyleryjskim znalezionym podczas prac przy przebudowie tzw. blaszaka, na ul. Rzeszowskiej.

Czytaj także: Kombajn przejechał mężczyznę

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe