Kupiłeś ją w Biedronce? To lepiej wyrzuć

  • 05.08.2020, 18:46
  • Tomasz Ratuszniak
Kupiłeś ją w Biedronce? To lepiej wyrzuć
Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega przed spożywaniem mielonki tyrolskiej sprzedawanej w sieci sklepów Biedronka. W jednej z partii tego produktu wykryto bakterie Listeria monocytogenes wywołującą chorobę zwaną listeriozą. U osób z obniżoną odpornością może ona doprowadzić do zapalenia opon mózgowych, mózgu i sepsy.

W wyniku działań urzędowych Inspekcji Weterynaryjnej w jednej partii „Mielonki tyrolskiej” Kraina Wędlin wykryto bakterie Listeria monocytogenes. Spożycie żywności zanieczyszczonej Listeria monocytogenes może prowadzić do choroby zwanej listeriozą.

Chodzi o produkt: Mielonka tyrolska, Kraina Wędlin, 270 g o numerze partii: 02035S. Termin przydatności do spożycia tego produktu to: 11.08.2020 i 12.08.2020. Jego producentem jest firma Sokołów S.A., a dystrybutorem Jeronimo Martins Polska.

- W dniu 30.07.2020 r. po otrzymaniu badań mikrobiologicznych producent zgodnie z obowiązującą procedurą podjął decyzję o wycofaniu produktu z rynku. W związku z tym podjął działania mające na celu identyfikację partii oraz ustalił kierunki sprzedaży przebadanej partii produktu. Niezwłocznie po przeprowadzeniu identyfikacji, informacja została przekazana odbiorcy – Jeronimo Martins Polska, który natychmiast wszczął procedurę wycofania z obrotu handlowego powyższej partii produktu. Wyniki badań produktów z innych partii przeprowadzonych w 2020 r. przez firmę Sokołów oraz zleconych do zewnętrznego niezależnego laboratorium przez Jeronimo Martins Polska nie wykazały obecności Listeria monocytogenes w żadnej z kontrolowanych innych partii mielonki tyrolskiej 270 g Kraina Wędlin. Powiatowy Lekarz Weterynarii w Sokołowie Podlaskim w dniu 31.07.2020 r. wydał decyzję administracyjną nakazującą producentowi wycofanie z rynku i zniszczenie kwestionowanego produktu. Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej nadzorują proces wycofywania z obrotu kwestionowanej partii. - informuje GIS.

Inspektorzy radzą, by sprawdzić czy nie posiadamy partii produktu objętego komunikatem. Jeżeli go mamy to pod żadnym pozorem nie powinniśmy go spożywać. W przypadku wystąpienia objawów choroby po spożyciu produktu objętego komunikatem, należy skontaktować się z lekarzem.

Przeczytaj również: W czwartek rusza odkomarzanie

 

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
jeromino
jeromino 05.08.2020, 19:29
biedronka życzy smacznego !!!

Pozostałe