Zaprzysiężenie prezydenta - posłanka nie pójdzie (sonda)

  • 06.08.2020, 08:39 (aktualizacja 06.08.2020, 09:49)
  • Ryszard Pajura
Zaprzysiężenie prezydenta - posłanka nie pójdzie (sonda) Krystyna Skowrońska. Zdjęcie z profilu posłanki na Facebooku.
Krystyna Skowrońska, posłanka Koalicji Obywatelskiej, świetnie znana w Dębicy, poinformowała na swoim profilu na Facebooku, że nie weźmie udziału w dzisiejszym zaprzysiężeniu prezydenta Andrzeja Dudy.

- Pięć lat temu w mojej obecności Andrzej Duda przysięgał na Konstytucję, którą później wielokrotnie złamał! - napisała Krystyna Skowrońska na swoim profilu na Facebooku.

Jak dodała, zgoda z własnym sumieniem i szacunek do Konstytucji są dzisiaj najważniejsze.

Krystynie Skowrońskiej odpowiedział na naszym profilu debica24 poseł Jan Warzecha.

- Pani Poseł, nie tylko trzeba umieć wygrać wybory, co kiedyś wam się zdarzało, ale i z klasą przegrywać warto się nauczyć. W wyborach była bardzo wysoka frekwencja, pozwoliliśmy wam na wymianę kandydata( choć MKB miała być najlepszą prezydent). Demokracja jest tylko wtedy, gdy wasz kandydat wygra? Trochę politycznego rozsądku i szacunku do wyborców by się waszej formacji jednak przydało. Pozdrawiam z Warszawy przed zaprzysiężeniem PAD - napisał Jan Warzecha.

Z kolei posłankę popiera Dominik Łazarz, jeden z liderów KO na Podkarpaciu.

- Bardzo dobrze. PAD wygrał przy wielkim i manipulacyjnym wsparciu TVP, która jest finansowana z naszych podatków i powinna być bezstronna, co nawet OBWE w swoim raporcie zauważyło. Poza tym niespotykane do tej pory wsparcie rządu jak i KK. Zresztą będzie przysięgał na Konstytucję, którą złamał kilka razy - napisał Dominik Łazarz, także na profilu debica24.

A co Wy sądzicie o decyzji Krystyny Skowrońskiej. Zapraszamy do udziału w naszej sondzie.

ryszardpajura_

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (32)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Budka
Budka 08.08.2020, 13:02
Wszedł na gotowe. Pan Marcin Nowak wcześniejszy Dyrektor regionu podkarpackiego Platformy Obywatelskiej zorganizował , że region działał jak przysłowiowy szwajcarski zegarek. To jemu należą się gratulacje.
bn
bn 07.08.2020, 10:47
najlepiej niech juz tam nigdy nie idzie!!!!! jeden glos przewagi dla PIS!!!
Tom
Tom 06.08.2020, 18:53
Ciekawą rzecz przewodniczący RM wkleił pod tym postem FB. Pan Łazarz pracujący u pana Poncyljusza popiera taki bojkot. Za to sam pan Ponclyjusz na Twitterze pisze tak:
"Jestem na uroczystościach zaprzysiężenia Prezydenta RP na nowa kadencję. Po pierwsze dla szacunku dla Polski i instytucji państwowych chcwilowo przejętych przez PiS. Po drugie dla tych z wyborców A.Dudy, którzy „głosowali ale się nie cieszyli”-w następnych wyborach bądźcie z nami".
Rozdźwięk w PO nawet między posłem a jego asystentem jest w tej sprawie.
Kuba
Kuba 06.08.2020, 18:50
Z Łazarza żaden lider PO na Podkarpaciu droga Redakcjo. On jest wiceszefem w powiecie. W wojewodztwie nic nie znaczy. Jest tylko pracownikiem poselskim jak wielu innych. Na pozycje lidera trzeba zasluzyc.
polemika z Kubą
polemika z Kubą 07.08.2020, 00:40
D. Łazarz, dyrektor biura wiceprzewodniczącego Klubu KO P. Poncyljusza, prawa ręka Łukacijewskiej, stale obecny w mediach regionalnych i ogólnopolskich... no cóż ktoś tu go NIE lubi piszą dyrdymały ;)
ks
ks 06.08.2020, 18:05
każdy ma rację a racji Marszalek Piłsudski powiedział " racja jest jak d... pa każdy ma swoją."
Jan
Jan 06.08.2020, 17:28
Nie przeszkadza wam, ze Kaczyński nie przyszedł na zaprzysiężenie B.Komorowskiego? Podwójne standardy? Mówi wam to coś?
###
### 06.08.2020, 17:10
Sam kiedyś powiedział, że jest prezydentem tych, którzy na niego głosowali.
bruno
bruno 06.08.2020, 13:48
Ale, jak to nie pójdzie? Przecież składała ślubowanie poselskie.
"Uroczyście ślubuję rzetelnie i sumiennie wykonywać obowiązki wobec Narodu"
7of9
7of9 06.08.2020, 16:53
no i właśnie wykonuje obowiązki wobec narodu, bo nie poszła na oglądanie recydywy krzywoprzysięstwa.
@
@ 06.08.2020, 12:29
A ja bym na ślub Kurskiego chciała. Jest nadzieja?
Dębiczanin
Dębiczanin 06.08.2020, 21:29
jak jesteś przy nadziei to neogobels da ci szansę......
Lepszy sort
Lepszy sort 06.08.2020, 11:51
Spokojnie. Pan Prezydent Andrzej Duda już zaprzysiężony pomimo braku takiej persony jak niejaka Skowrońska.
7of9
7of9 06.08.2020, 16:58
no i co taki zadowolony? z powodu: jeden wódz, jedna partia? (prezydentem Polski nie jest a.duda! uwierz!) cały czas przypomina mi sie o takich jak Ty zdanie pinokia: Ludzie są tacy głupi, że to działa. Niesamowite! i taka rada, przeczytaj 1984..
Lepszy sort
Lepszy sort 11.08.2020, 13:32
Waż słowa. Ja z Tobą nie jestem na ty. Fizolofie !
skowronek
skowronek 06.08.2020, 11:04
Nie przeczytała jeszcze Konstytucji ze zrozumieniem i powtarza te PO- wskie totalne bzdury. Jak ich zapytać który art. złamał prezydent to ani me ani be .
P.S. Ona się codziennie modli modli do tego obrazka z tyłu ?
bezprawie totalne
bezprawie totalne 06.08.2020, 19:47
A może całą Konstytucję złamał ? To dopiero byłby wyczyn !
dębiczanka
dębiczanka 06.08.2020, 10:04
Tak jak w sądzie nie przyjmuje się od świadka przyrzeczenia prawdomówności, jeśli był uprzednio skazany za składanie fałszywych zeznań, tak w polityce składanie przysięgi dochowania Konstytucji przez kogoś,kto wcześniej taką przysięgę łamał, nie ma żadnej wartości - W.Sadurski.
Co to za Prezydent, który : staje po stronie silniejszych, zamiast chronić słabszych,wyklucza ze wspólnoty narodowej, zamiast ją budować, łamie Konstytucję,zamiast stać na jej straży, przekazuje 2 mld zł na manipulacje i propagandę, zamiast na ciężko chorych.
Co to za Prezydent, który kłamie. Co to za Prezydent dla ,którego nadrzędną wartością jest interes jednej partii,a nie dobro obywateli. Co to za Prezydent, który wygrywa wybory stosując nieczyste i nie równe zasady gry w kampanii. Nie zasługuje na ponowny kredyt zaufania. Jako wyborca Pani Poseł popieram Jej decyzję. Gdyby sytuacja dotyczyła kogokolwiek z opozycji, to z parlamentarzystów PiS nie byłoby nikogo a jazgot byłby na sześć fujarek.

(s)poko
(s)poko 06.08.2020, 09:14
niech wyśle lipczyńskiego, on chętnie pójdzie
eryczek
eryczek 06.08.2020, 10:10
lepiej łazarza, polansuje się jak ciągle w mediach :P
kuba gg
kuba gg 06.08.2020, 10:45
Obaj siebie warci, ale chyba się w tej PełO zwalczają wzajemnie, Podkarpacie o tym huczy :D
jam
jam 06.08.2020, 09:00
PO umie tylko się obrażać, że "ciemny lud" nie wybrał ich złotego dziecka. To już poważniej się Lewica i PSL zachowują.
john
john 06.08.2020, 08:59
Żałosne jest to licytowanie się polityków zwłaszcza z PO na to, kto bardziej nie pójdzie na zaprzysiężenie prezydenta. Jak oni chcą wybory wygrywać? Rafalala tak samo uniki robi - prezydent stolicy zamiast w niej być to nagle ma jakieś wyjazdy, pfff.
abc
abc 06.08.2020, 08:57
Przegrali wybory i dale jnie potrafią się z tym pogodzić. Zatwierdził wynik Sąd Najwyższy - ta sama izba co zatwierdzała wybory parlamentarne z 2019, wtedy nie płakali bo się im fartnęło z senatem. Śmiech na sali!
Domino
Domino 06.08.2020, 08:55
Dziecinada!

Pozostałe