Wtorek, 17.09.2019

Piotra Krysiaka historia boksu na trzystu stronach

  • 31.03.2017, 14:38 (aktualizacja 01.04.2017, 07:36)
  • Grzegorz Król
Piotra Krysiaka historia boksu na trzystu stronach Grzegorz Król
- Mój przeciwnik posiadał cios nokautujący, dużo walk w swojej karierze kończył efektownie przed czasem, ja natomiast byłem szybki, unikałem jego potężnych ciosów - wspomina walkę z Włodzimierzem Piątkowskim z Gwardii Warszawa legenda dębickiego boksu Roman Gotfryd. Do sprzedaży trafiła właśnie książka pt. Historia dębickiego pięściarstwa autorstwa dębiczanina Piotra Krysiaka (na zdjęciu).

Na blisko trzystu stronach autor przypomina najbardziej znanych zawodników z Dębicy, ale wspomina również tych, których nazwiska zostały zapomniane. Są to jednak osoby, bez których w późniejszych latach nie byłoby takich sukcesów,
jak dwukrotne mistrzostwo Polski Igloopolu w 1988 i 1989. A wszystko zaczęło się jeszcze w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku, kiedy w Dębicy Czesław Biel zakładał drużynę bokserską, występującą w klasie A pod nazwą Gwardia Dębica.
Książka została podzielona na 22 rozdziały, opisujące dębicki boks od początku jego istnienia do czasów współczesnych, związanych z Uczniowskim Klubem Sportowym Morsy Dębica.
- Największe problemy miałem z dostępem do materiałów po 1990 roku, kiedy Dziennik Polski przestał pisać o boksie w Dębicy - mówi Piotr Krysiak.
Ale ostatecznie udało się zebrać materiał. Bardzo pomogli mu byli zawodnicy, jak wspomniany Roman Gotfryd, czy Andrzej Krysiak, prywatnie ojciec autora.
- Byli zawodnicy bardzo się cieszyli, że mogli powrócić wspomnieniami do swoich walk. Z niektórymi studiowaliśmy książeczki bokserskie, walka po walce
- mówi Piotr Krysiak.
Dodaje, że jeśli książka o boksie się sprzeda oraz znajdzie sponsorów, to w przyszłości powstaną wydawnictwa o piłce nożnej oraz zapasach. Być może uda się opublikować także historię dębickiego boksu w poszerzonej wersji.
Książkę można kupić na skupszop.pl w cenie 29,99 zł. Dostępna jest również na Allegro, w tej samej cenie.


rar
OL nr 12/2007

Grzegorz Król
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe