Teraz starają się o pieniądze na remont ogrodzenia

  • 06.08.2020, 17:42 (aktualizacja 06.08.2020, 18:04)
  • Tomasz Ratuszniak
Teraz starają się o pieniądze na remont ogrodzenia fot. Urząd Miejski w Dębicy.
Na Cmentarzu Wojskowym w Dębicy trwa renowacja dziesięciu mogił. To kolejny etap prac realizowanych przez miasto dzięki dofinansowaniu z Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego.

Prace, które wykonuje firma PRO-Art z Jasienicy, nadzoruje Podkarpacki Wojewódzki Konserwator Zabytków. Polegają one na usunięciu wyprawy akrylowej, zanieczyszczeń, oraz luźnych i wypadających elementów. Przeprowadzana jest też dezynfekcja, stabilizacja fundamentów (wypoziomowanie oraz uzupełnienie ubytków, pęknięć i złuszczeń), a także impregnacja oraz scalenie kolorystyczne powłoką hydrofobową.

Renowacja dziesięciu mogił kosztować będzie miasto 21 585 zł z czego 20 000 zł pochodzi z dofinansowania wojewody. Obecnie urzędnicy starają się zdobyć na remont ogrodzenia Cmentarza Wojskowego. Jeszcze w tym miesiącu mają tam zostać przeprowadzone drobne prace naprawcze zabezpieczające odpadające płytki na ogrodzeniu.

Źródło: Urząd Miejski w Dębicy.

 

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe