Nabój leżał na plaży

  • 07.08.2020, 13:21
  • Grzegorz Król
Nabój leżał na plaży
Kolejna wizyta saperów z Rzeszowa w naszym powiecie. Tym razem przyjechali po nabój kaliber 14,5 mm leżący nad Wisłoką.

Natrafili na niego wypoczywający na popularnej plaży, znajdującej się za dawnym Przedsiębiorstwem Budownictwa Rolniczego (PeBeRol). Znalezisko natychmiast zgłoszone zostało policji, a mundurowi poinformowali saperów z 21. Brygady Strzelców Podhalańskich z Rzeszowa. Niewybuch pilnowali do dzisiaj policjanci. Został już zabrany przez żołnierzy i zdetonowany na poligonie w Nowej Dębie.

W ciągu kilku ostatnich dni saperzy przyjeżdżali do Dębicy i okolic kilka razy. Najpierw na ul. Wielopolską, gdzie natrafiono na granat moździerzowy. W ten sam dzień, prosto z granicy Dębicy i Stasiówki pojechali na ul. Rzeszowską, gdzie podczas remontu tzw. blaszaka robotnicy wykopali pocisk artyleryjski (CZYTAJ TUTAJ). Następnie na granicy Grabin i Przyborowa koparkowy podczas pogłębiania rowów wydobył z ziemi granat moździerzowy, który zawisł na łyżce koparki. Na tym nie koniec. W Braciejowej podczas prac w lecie robotnicy znaleźli Schrapnellmine 35 (CZYTAJ TUTAJ).

Czytaj także: Wypadek w Kozłowie. Droga już odblokowana - zdjęcia

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
CKM
CKM 07.08.2020, 16:32
Kolejny przykład głupawych przepisów. Kilku policjantów przez dwa dni pilnuje 1 (jednego) naboju karabinowego !!!
A do takich brawurowych interwencji wybitnie nadają się bojownicy z wot lub specjaliści ze straży miejskich/gminnych/wiejskich/leśnych/rybackich, itp. itd..............
ollo
ollo 07.08.2020, 13:49
Powinniśmy wzywać saperów z Berlina a nie z Rzeszowa... lub obciążyć kosztami naszych zachodnich sąsiadów za ten ich złom, który tu pozostał
OPL
OPL 07.08.2020, 17:42
To chyba z Moskwy, bo to radziecki sprzęt. Dzwoń do Putina.
ollo
ollo 09.08.2020, 00:26
podaj mi numer

Pozostałe