Powodem uderzenie pioruna?

  • 10.08.2020, 13:48 (aktualizacja 10.08.2020, 14:56)
  • Grzegorz Król
Powodem uderzenie pioruna? Fot. OSP Brzostek.
Wczoraj wieczorem (9 sierpnia), kwadrans po godzinie 21 wybuchł pożar w Grudnej Górnej (gm. Brzostek).

Na miejsce dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dębicy wysłał trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej KP PSP w Dębicy oraz osiem należących do Ochotniczych Straży Pożarnych: Brzostek (2 zastępy), Siedliska Bogusz (2 zastępy), Grudna Dolna (2 zastępy), a także po jednym z Nawsia Brzosteckiego oraz Grudnej Górnej. Na miejscu okazało się, że ogniem objęty jest cały dach budynku stajni.

- Zwierzęta zostały wyprowadzone - informuje mł. bryg. Wiktor Porada z KP PSP w Dębicy.

Działania trwały blisko cztery godziny, a prowadzone były przez pięćdziesięciu strażaków. Ich zadaniem po ugaszeniu ognia było także sprawdzenie budynku kamerą termowizyjną, wyrzucenie i przelanie wodą nadpalonej słomy oraz rozbiórka dachu.

Wiele wskazuje na to, że przyczyną pożaru było uderzenie pioruna. Tak twierdzą świadkowie. W nocy z 9 na 10 sierpnia przez powiat dębicki przetoczyły się burze z potężnymi wyładowaniami atmosferycznymi. Choć Wiktor Porada wyjaśnia, że w dokumentacji strażackiej wpisano: przyczyna nieznana.

Czytaj także: Ogień pojawił się w kuchni

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe