Pielgrzymka do Przeczycy odwołana

  • 11.08.2020, 15:51 (aktualizacja 11.08.2020, 18:00)
  • Grzegorz Król
Pielgrzymka do Przeczycy odwołana
- Nie wyobrażam sobie, żeby odpust się odbył - mówi burmistrz Brzostku Wojciech Staniszewski, który w dniu dzisiejszy został objęty kwarantanną. Nie wiadomo jeszcze, czy tygodniowa uroczystość zostanie odwołana. Wiadomo natomiast, że nie odbędzie się pielgrzymka służb mundurowych do Sanktuarium w Przeczycy.

Zarząd Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Dębicy poinformował, że strażacy do Sanktuarium Matki Boskiej Wniebowziętej w Przeczycy nie pojadą w niedzielę 16 sierpnia. Czy odpust mimo choroby wikariusza się odbędzie? Nie wiadomo. Jak mówi kleryk Kamil z Sanktuarium w Przeczycy na obecną chwilę nie są w stanie nic konkretnego powiedzieć.

- Nie my będziemy podejmować decyzję, czekamy na wytyczne - dodaje.

Przypomnijmy - dzisiaj burmistrz Wojciech Staniszewski poinformował na swoim profilu na Facebooku o potwierdzonym przypadku koronawirusa w Przeczycy. Nam udało się dowiedzieć, że chodzi o wikarego z Sanktuarium Matki Boskiej Wniebowziętej w Przeczycy. Ksiądz chcąc skorzystać z pomocy medycznej musiał przejść badanie w kierunku koronawirusa. Wtedy wyszło, że jest zakażony.

W minioną niedzielę 9 sierpnia w Przeczycy odprawiona została msza, podczas której pożegnany został dotychczasowy proboszcz Marek Marcićkiewicz. Brał w niej udział m.in. burmistrz Brzostku, a także przewodniczący Rady Miejskiej z Brzostku Marcin Sas oraz wójt gminy Jodłowa Jan Janiga. Wszyscy trzej są od dzisiaj na kwarantannie.

Czytaj także: Wójt także na kwarantannie

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe