Księża z kolejnej parafii na kwarantannie

  • 11.08.2020, 18:23 (aktualizacja 11.08.2020, 20:51)
  • Grzegorz Król
Księża z kolejnej parafii na kwarantannie Fot. www.brzeznica.parafia.info.pl
Księża z kolejnej parafii w powiecie dębickim objęci zostali kwarantanną. Tym razem chodzi o kapłanów z Brzeźnicy.

- W niedzielę 9 sierpnia w mojej rodzinnej parafii Przeczyca odbyło się pożegnanie odchodzącego po 26 latach prowadzenia parafii księdza proboszcza Marka Marcićkiewicza. Jednocześnie miało miejsce pożegnanie wikariusza księdza Rafała Żelaznego. Dziś (wtorek) okazało się, że ks. Rafał zarażony jest koronawirusem. Dlatego też wszyscy, którzy mieli kontakt z ks. Rafałem Żelaznym objęci zostali kwarantanną. Kwarantanną zostaliśmy objęci również ja oraz ks. Kazimierz jako współdomownik - poinformował na oficjalnej stronie parafii proboszcz z Brzeźnicy ks. Mariusz Maziarka.

Dodaje, że kwarantanną nie jest objęty kościół parafialny i mogą w nim być odprawiane msze przez innych kapłanów. Mimo tego decyzją księdza przez najbliższe trzy dni nabożeństwa nie będą odprawiane.

- Wszystkie zamówione intencje odprawiane będą na plebanii. Msze święte w kościele będą odprawiane dopiero w sobotę w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i w niedzielę - informuje ks. Mariusz Maziarka.

Nie jest wykluczone, że w obydwa dni świąteczne będzie musiał zostać zmieniony porządek mszy, a wszelkie informacje na ten temat będą podawane na bieżąco. Do czasu zakończenia kwarantanny nieczynna będzie kancelaria parafialna.

- W sprawach nagłych proszę o kontakt telefoniczny i wówczas udzielę informacji, z kim należy się skontaktować - apeluje proboszcz.

Czytaj także: Pielgrzymka do Przeczycy odwołana

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe