Na pomniku papieża zawisła tęczowa flaga

  • 12.08.2020, 11:22 (aktualizacja 12.08.2020, 21:53)
  • Grzegorz Król
Na pomniku papieża zawisła tęczowa flaga
Na profilu Spotted: Dębica i okolice zamieszczone zostało zdjęcie pomnika Jana Pawła II, który stoi na Placu Solidarności. Ktoś zawiesił na nim tęczową flagę.

- Chciałem pozdrowić sprawców tego bezczeszczenia pomnika - napisał autor fotografii.

Pod zdjęciem momentalnie rozgorzała dyskusja. Jedni nie widzą niczego złego w wywieszeniu symbolu LGBT na pomniku świętego, inni krytykują pomysłodawcę akcji. Czasem w bardzo mocnych słowach. Ale są i tacy, którzy w swoich teoriach idą dość daleko.

- Zwykła prowokacja służb żeby buntować społeczeństwo - napisał jeden z internautów.

Z kolei jedna z internautek uważa, że środowisko LGBT samo sobie jest winne hejtu, jaki jest na nich wylewany.

- A później wielki płacz i zdziwienie dlaczego społeczeństwo hejtuje osoby homoseksualne. Sami sobie robią krzywdę. Nie mam nic do osób LGBT pod warunkiem, że nie afiszują się z tym i nie robią takich chorych manifestacji. Każdy ma prawo być z kim chce, bo tak samo osoby hetero nie chciałyby być nieszczęśliwe w związku z partnerem, ale przypadek ze zdjęcia podchodzi już pod chorobę psychiczną - twierdzi.

Jedna z flag w tęczowych barwach pojawiła się przy budynku Urzędu Miejskiego w Dębicy. Zarówno ona, jak i ta na dębickim Rynku zostały namalowane kredą na chodniku. Tuż przy nich znajdował się napis: Miłość nie obraża, tęcza nie wyklucza.

Czytaj także: Koronawirus: dwoje zakażonych w powiecie 

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (56)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Beka
Beka 15.08.2020, 03:16
Lol ale drama w komentarzach XD
Adam
Adam 14.08.2020, 19:33
Zapraszam do mnie do mieszkania mieszkam na 4 pietrze , bardzo widoczny rejon wiec mozecie byc rozpoznawalni ze swoja flaga . Tylko prosze zabrac ze soba spadochron .
kompromis
kompromis 14.08.2020, 09:57
Noście tęczowe majtki i nikt Wam złego słowa nie powie. A swój swojego zawsze pozna.
123
123 13.08.2020, 22:16
Gejów i lesbijek nikt w Polsce nie prześladuje! W kość dostaje ruch pod nazwą LGBT a nie ludzie! LGBT polega na robieniu zadym i prowokacji w celu walki o nienależne prawa mniejszości!!!! Jak oni tak to ja od juta zacznę używać kolorowego papieru toaletowego :)
Pani Dobra Rada
Pani Dobra Rada 14.08.2020, 11:08
Jesteś wolnym człowiekiem, możesz robić co chcesz. Możesz nawet przy najbliższej okazji próbować złapać tęczę na sznurek.
bezsmogu
bezsmogu 13.08.2020, 09:31
Ja z innej beczki. Czy władze miasta planują coś zrobić z piekarniami Społem, które każdego wieczora i w nocy raczą centrum miasta wyrzutem sadzy ze swoich kominów? To jak kopcą to jakaś katastrofa, musiałem przed chwilą w takie ciepło okno zamknąć, bo smród spory.
margota miernota
margota miernota 13.08.2020, 07:46
A na synagodze nie powiesili ?
Nie było takiego polecenia od mocodawców?
Ja.K.
Ja.K. 13.08.2020, 10:29
A gdzie w Dębicy jest czynna synagoga? Znam tylko taką, którą bogobojni Polacy przerobili niegdyś na targowisko.
wow
wow 13.08.2020, 11:03
Tą synagogą zarządza gmina żydowska i czesała z tego handlu kasę :)
LGBT POWER
LGBT POWER 13.08.2020, 07:38
Homorewolucja dotarła do podkarpackiego ciemnogrodu.
Burzcie się katolickie homofoby!
hm
hm 13.08.2020, 07:33
Nie mam nic do nich jak i do innych odłamów kulturowych czy wyznaniowych maja swoje świątynie, domy modlitewne, miejsca spotkań kultu, nikt nikomu sie nie wpiernicza i nie wchodzi z butami. Szanuje ich poglądy i każdy żyje jak chce, ale nigdy nie poszanuje kogoś kto bezcześci moje symbole wyznaniowo kulturowe. Nie tedy droga. Ja ich flaga tyłka i naczyń nie wycieram. Mam nawet dziwne wrażenie ze oni sami nie wiedzą czego chcą. Działanie cos a la w USA. Afroamerykanom w imię walki z rasizmem pozwala się bezkarnie dewastować miasta, bo przecież walczą o równouprawnienie.
Pani Pytalska
Pani Pytalska 13.08.2020, 13:32
Wskaż, co zostało zdewastowane. Chyba nie rozumiesz znaczenia tego słowa.
Hiehie
Hiehie 13.08.2020, 22:49
Proszę sie nie wysługiwać innymi. Uruchamia sie przeglądarkę wpisuje haslo i klika szukaj :)
gdzie jest normalność?
gdzie jest normalność? 13.08.2020, 01:09
Flaga i ciągle flaga, a co jeśli to jest ukryty przekaz, że pomniki są takie jednokolorowe i trzeba je deczko ożywić kolorem? Początkiem wieku, w Gdańsku ubierano pomnik Neptuna w białe szaty. Wtedy to nie było żadne bezczeszczenie, a teraz kawałek kolorowego materiału wystarczy, żeby ludzie zaczęli się pienić. W 1983 roku, afisz reklamujący pielgrzymkę papieża do Polski to był wizerunek Matki Boskiej z tęczową aureolą. Co się podziało z tą tęczą? Kiedyś symbol nadziei, a teraz bilet do więzienia.Brakuje jeszcze jednorożców, w tej naszej pokrzywionej rzeczywistości.
Ja.K.
Ja.K. 13.08.2020, 10:32
@gdzie jest normalność?- to taka polska normalność, gdzie za słowo KONSTYTUCJA również możesz dostać mandat, bo to potworny bluzg ;)
jednorożec
jednorożec 13.08.2020, 09:50
Tęcza LGBT ma 6 kolorów. Ta biblijna 7. Brakuje indygo symbolizującego Chrystusa. Tyle w temacie.
Jestem sobą
Jestem sobą 13.08.2020, 00:43
1.Jak chcą być szanowani to niech szanują innych
2. Jakoś częsciej widzę na mieście tęcze... ale rzadziej widze rzeczy typu "Anty LGBT" wiec na chwile obecna oni zasmiecają miasto i sami prowokują...
3. Jak oni byli bez protestów i wieszania 'flag' (materiałów) to każdy miał to gdzieś i żyli sobie normalnie.... tak jak zaczeli protestować to sie nie dziwie że teraz się dużo o tym mówi i tak są traktowani..
4. I ostatnie moje podsumowanie: "Niech sobie żyją jak chcą i robią co chcą, ale za dużo chcą praw l, przywilejów etc. I nie chcę aby moje dziecko widziało jak się dwóch gości całuje na mieście." Koniec.
ŻUL osiedlowy
ŻUL osiedlowy 12.08.2020, 22:55
Fake.Cień krzyża trzymanego przez papieża nie jest widoczny na tęczowej fladze.Ktoś wrzuca takie zdjęcia aby podjudzać innych.Ktos inny to powiela żeby mieć z tego zysk.Kolejny "ktoś" będzie to
rozpowszechniał tylko po to aby odwrócić normalnych ludzi od ich właściwego przeznaczenia, którym jest od żulerstwo.Tylko żulerstwo zpewnia prawdziwą wolność.Dwa jabcoki wypite na raz i nie myślisz juz o żadnej ideoologi,orientacji politycznej ,przynależności rasowej i kolorze skóry.Jedynie o czym myślisz to dobry stary materac pod smietnikiem,trochę liści brzozy jako podzuszka , resztki wyrzuconego kebaba na kolacje i kot dachowiec do towarzystwa...
plus
plus 12.08.2020, 22:47
Biblijna tęcza ma 7 kolorów: czerwony, pomarańczowy, żółty, zielony, niebieski, indygo i fioletowy. ... Kiedy światło przechodzi przez pryzmat, widzimy 7 kolorów – trzy kolory główne i cztery drugorzędne, Siedem barw – liczba ta w Biblii obrazuje doskonałość i kompletność Boga oraz stworzonej przez Niego natury.
Flagę z sześcioma barwnymi pasami (bez koloru indygo) ustanowiły za swój symbol osoby z ruchów LGBT.
Daleki jestem od potępiania tych ludzi, sądzę że powinno się podać im pomocną dłoń, bo zapewne wielu z nich cierpi walcząc ze swoimi skłonnościami. Nie powinniśmy przynajmniej wchodzić sobie w drogę.
Jest jednak wielu aktywistów związanych z LGBT szokujących agresją, kultywujących anarchizm, sprzeciwiających się wszelkiej władzy publicznej, postulujących wprost likwidację państwa.
I chociaż ludzie ci stanowią tak naprawdę margines naszego społeczeństwa, są bardzo krzykliwi i napastliwi. Zachowują się podobnie jak Rosja: Nikt od niej nic nie chce, ale ona chce coś od każdego. Wygląda to niestety bardzo źle i faktycznie słusznie możemy mówić o "wojnie cywilizacji", oraz o konfrontacji cywilizacji życia z cywilizacją śmierci. Smutne to.
###
### 13.08.2020, 13:37
Stuknij się w głowę. Oni nie "cierpią walcząc ze swoimi skłonnościami", jak piszesz. Skłonność to może byś do alkoholu, kradzieży itp. Jeśli Ty jesteś hetero to też to nie jest skłonność.
pątnik
pątnik 12.08.2020, 21:25
Dlaczego burmistrz milczy? Mariusz Szewczyk nawiedzający pielgrzymki, obnoszący się ze swą wiarą szczególnie przed wyborami? Chowa głowę w piasek przed częścią swojego dworu w ratuszu, wśród radnych?
Sza-man
Sza-man 13.08.2020, 07:36
A co do tego ma burmistrz. Może nie obnosi się ze swoimi poglądami publicznie. Będzie za to źle, będzie przeciwko też źle. Bardzo dobrze robi, że się nie odzywa, bo czego by nie zrobić to ktoś będzie miał do niego pretensje.
wikary
wikary 13.08.2020, 01:25
bo jest na pielgrzymce....
kościelny
kościelny 12.08.2020, 20:15
Jaka tam znowu flaga ? Poszarpane kolorowe szmaty to tak.
Głupie pytanie?
Głupie pytanie? 12.08.2020, 18:39
Przecież to Bóg stworzył ludzi, więc chyba wiedział co robi. Dlatego nie rozumiem dlaczego mamy potępiać kogoś tylko dlatego, że jest gejem czy lesbijką.
Głupia odpowiedź ?
Głupia odpowiedź ? 12.08.2020, 20:22
Bóg stworzył ludzi na Jego obraz, czyli doskonałych. Dał im wolną wolę i dlatego potem się to potoczyło. Nie mieszajmy do tego Boga.
Ktoś nazwie mnie ciemnotą, ale ja uważam, że miarą postępu ludzkości powinny być odkrycia naukowe i techniczne, a nie publiczne okazywanie intymnych upodobań.
Sza-man
Sza-man 13.08.2020, 07:30
Tolerancja zamiast obrażania takich ludzi i nazywania ich ideologią to też postęp tylko ludzkości i człowieczeństwa.
jan
jan 12.08.2020, 22:09
wiec niepotrzebnie wolną rekę dawał
Alleluja i do przodu
Alleluja i do przodu 12.08.2020, 17:22
Jak jesteście tak pełni poświecenia dla tęczowego światopoglądu to odważcie się wyróżnijcie zakładając tęczowe maski przeciw korona wirusowi. Jestem pewien ,że nie jednej czy jednemu rodzice paskiem by skórkę przetrzepali.
rodzic
rodzic 12.08.2020, 20:09
Dlaczego?
pele
pele 12.08.2020, 21:20
Bo u naszych krajowych konserwatystów lanie dzieci pasem to kultura, tradycja oraz wartości.
@
@ 12.08.2020, 22:29
I właśnie tej kultury i tradycji będą bronić jak niepodległości. A kiedy ich dziecko będzie "tęczowe" zmienią zdanie.
?
? 12.08.2020, 16:43
Święty Jan Paweł II bardziej się zbulwersował drugim ślubem kościelnym Kurskiego.
pele
pele 12.08.2020, 21:21
Pierwszym. Okazało się przecież, że poprzedniego ślubu kościelnego nie było.
Sza-man
Sza-man 13.08.2020, 07:27
Za kasę w kościele wszystko można odkręcić np. ślub. Można też zataić pedofilię wśród księży i wmawiać ofiarom, że może im się wydawało. Kościół to dziwna instytucja, jest poza prawem, nie płaci podatków, zbiera kasę od ludzi pod jakimś tam pretestem. Czy gangi i mafie nie robią podobnie? Łamią prawo, nie płacą podatków i zbierają haracz pod pretekstem ochrony. PATOLOGIA!!!
1919
1919 12.08.2020, 16:00
Ja jestem już stary i mało świadomy. Proszę mi wytłumaczyć co jest takiego złego, bezbożnego, wstrętnego w tęczowej fladze. Widzę, że jest gorzej przyjmowana jak ta z sierpem i młotem oraz niemiecka z czasów II wojny światowej.
2020
2020 12.08.2020, 17:14
To kontynuacja, tylko podana w mniej przejrzystym opakowaniu i można się dać nabrać, że to nie to.
7of9
7of9 12.08.2020, 15:32
prawdopodobnie będzie pod tym artykułem milion komentarzy, większość oczywiście tych jak najbardziej PRAWOmyslnych, wydaje mi się że to jeszcze nie ten czas, nie to miejsce na choćby rozmowę o prawach człowieka, tolerancji, godności ludzkiej etc.etc. podziwiam ludzi którzy chcą coś zmienić, coś wyrazić np.tęczową flagą. mają mój szacunek, za odwagę! w obecnych, ponurych czasach..
Ja.K.
Ja.K. 13.08.2020, 10:37
W punkt!
Sza-man
Sza-man 13.08.2020, 07:23
Popieram!
Jam
Jam 12.08.2020, 15:32
Starosta i przewodniczący RM porządnie to skomentowali. Aż zapiekło niektórych.
hela
hela 12.08.2020, 18:12