Maciej Małozięć: flagę widział nasz pracownik

  • 13.08.2020, 12:13 (aktualizacja 13.08.2020, 13:16)
  • Grzegorz Król
Maciej Małozięć: flagę widział nasz pracownik Fot. Screen z Spotted: Dębica i okolice
Wiceburmistrz Dębicy Maciej Małozięć jest przekonany, że zdjęcie pomnika Jana Pawła II z tęczową flagą nie jest żadnym fotomontażem. Dlaczego?

Jak wyjaśnia wiceburmistrz rozmawiał z jednym z pracowników Urzędu Miejskiego.

- Powiedział mi, że około 3:30 nad ranem (w nocy z 11 na 12 sierpnia - przyp. red.) odwoził kogoś na dworzec w Dębicy i osobiście widział tę flagę - zapewnia Maciej Małozięć.

Kto więc ją zdjął z pomnika? Tego wiceburmistrz nie wie. Rozmawiał w tej sprawie z ks. Ryszardem Piaseckim, proboszczem parafii św. Jadwigi. On również nie wie, kto usunął flagę, ale podejrzewa, że może to być jeden z oburzonych parafian.

Inne ujęcia pomnika Jana Pawła II z tęczową flagą zostały zamieszczone na jednym z portali regionalnych. Są w dużo lepszej rozdzielczości i można wywnioskować z nich, że do fotomontażu nie doszło.

- Wiem, że policja się tym zajmuje - dodaje Maciej Małozięć.

Tyle tylko, że sprawca bądź sprawcy nie zostali uwiecznieni na nagraniu z kamer monitoringu, który znajduje się na Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Dębicy.

Dzisiaj głos w tej sprawie zabrał Dominik Łazarz, szef biura poselskiego Pawła Poncyljusza, który opublikował na portalach swój komentarz do sprawy.

- Wczoraj wielkie poruszenie w Dębicy, bo powieszono tęczową flagę na Pomniku Jana Pawła II, teraz są wątpliwości. Nie ważne czy jest to prawda czy nie, co do zasady to nie pochwalam takich metod, ale przecież to jest wyraz obrony z narracją obecnej władzy, że "LGBT to nie ludzie, że to ideologia". To walka o prawa człowieka, a nie wandalizm. Kiedyś Afroamerykanie walczyli o swoje prawa w USA, potem była stygmatyzacja Żydów przez hitlerowców, teraz w Polsce próbuje się stygmatyzować mniejszość LGBT! Dla mnie jeżeli ktoś nie krzywdzi drugiego człowiek, to niech będzie z kim chce. To co obecnie się dzieję w Polsce prowadzi wprost do tego co dotykało Afroamerykanów czy Żydów - wykluczenie - bo ktoś nie potrafi wznieść się ponad swoje uprzedzenia - napisał.

Czytaj także: U mieszkańca powiatu wykryty został wirus

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (21)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Eryk
Eryk 16.08.2020, 14:21
a gdzie nas Lipa, taki aktywy, taki pro PO, lider podobno z funkcji, choć funkcja to nie wszystko. No właśnie, gdzie on i co sądzi o tym medialnym szumie odnoście tęczowej flagi?
Jakub
Jakub 15.08.2020, 15:56
Taka moda ! Sam sobie zawieszę tęczową flagę na wychodku.
Pani Dobra Rada
Pani Dobra Rada 17.08.2020, 21:15
Uważaj, żebyś korzystając z tego wychodka nie nabił się na nią.
normal
normal 15.08.2020, 14:39
Po co sie wiesza albo robi fotomontaz z flaga,zeby zprowokowac innych,jesli ktos uwaza ze tym sposobem ludzie beda szanowac inne orientacje to jest w bledzie.Nie takimi czynami zdobywa sie szacunek,niszczac czy dewastujac swietosc innych.Pozniej z agresora zamienia sie w ofiare i udaje skrzywdzonego i przesladowanego..
Dębiczanin
Dębiczanin 14.08.2020, 09:35
a na targu baba z jajami mówiła , że widziała zawieszoną papieską flagę na pomniku ....
Zawisza Czarny69
Zawisza Czarny69 13.08.2020, 23:46
Dla mnie jeżeli ktoś nie krzywdzi drugiego człowiek, to niech będzie z kim chce.Twój cytat OK.ALE oni nas KRZYWDZĄ dotarło,Wieszają Co no właśnie CO na pomnikach NASZYCH PRZODKACH.BOHATERÓW
Nie kumasz to teraz quiz.A ONI?? Mają swoich bohaterów.
Eryk
Eryk 14.08.2020, 16:49
jaki pomnik "NASZYCH PRZODKOW. BOHATERÓW" toż to pomnik mający kilkanaście lat i nikt go nie zasrał, ani nie pomalował, nie zdewastował tylko zmieścił flagę, dla was po prostu kawałek materiału. Opanujcie się porównujecie zawieszenie flago z jeżykiem pogardy, brutalnymi akcjami policji wobec LGBT m.in. w Wawie. Zanim się coś napiszesz warto pomyśleć.
Zawisza Czarny69
Zawisza Czarny69 23.08.2020, 00:12
dla was po prostu kawałek materiału.Twój cytat.Tak jest, a dlaczego bo my jesteśmy solą tej Ojczyzny i Ty jesteś obcy nie szanujesz naszych WARTOŚCI.
Cześć i chwała Rzeczpospolitej
Pyretta Blaze
Pyretta Blaze 23.08.2020, 12:42
Zawiszo Czarny 69! Pochwal się swoimi dokonaniami na rzecz swojej Ojczyzny. Twierdzisz, że jesteś jej solą, a Ci którzy mają odmienne zdanie od Twojego, są wg Ciebie obcymi. W takim razie chętnie poczytamy o tym, co takiego zrobiłeś i robisz. Jak na razie, to tylko posługujesz się imieniem postaci zasłużonej dla Polski, ale czy masz do tego moralne prawo? Śmiem wątpić. Jak w przysłowiu: "Krowa, która dużo ryczy - mało mleka daje".
123
123 13.08.2020, 22:04
Panie Łazarz zastanów się Pan co piszesz bo większych bzdur nie czytałem już dawno! Skończył Pań chociaż szkołę średnią? Jak Pan śmie porównywać holokaust do LGBT??? Żal mi Pana! Gdzie Pan widzi te obozy zagłady LGBT? Gdzie? Gdzie ta dyskryminacja?? Uważa Pan że jak ktoś deklaruje że jest LGBT to wolno mu wszystko? Jak ja Pana tu zwyzywam od .... i powiem że jestem gejem to mi nic nie zrobią???
Skończ Pan szerzyć ten wielkomiejski ciemnogród i wstydu oszczędź!
Eryk
Eryk 14.08.2020, 17:17
co ty człowieku piszesz... przeczytaj wypowiedz pana dominik, a potem się zastanów, on pisze o stygmatyzacji żydów ich odczłowieczania. To co teraz robią ci co mówią, że "LGBT to nie ludzie, tylko ideologia", to właśnie odczłowieczanie Gdy nie będziemy bronić ich praw może się właśnie skończyć jak z ludnością żydowska...
KRÓLPO
KRÓLPO 13.08.2020, 18:08
z całej dębickiej opozycji wypowiedział sie jedynie wice szef PO Łazarz...a co pozostali boją się, bo temat kontrowersyjny. ŻALPL
WJ
WJ 13.08.2020, 16:34
Łazarz od tego Poncyljusza co to wieszanie flag LGBT chce wypalać żelazem?

https://www.polskieradio24.pl/…
Mateusz
Mateusz 13.08.2020, 17:15
Dla ciebie hejterze Pan Łazarz, albo Dyrektor Łazarz.
dziekan
dziekan 13.08.2020, 21:06
Chyba wieczny magister
???
??? 13.08.2020, 13:44
Pracownik UM widział??? Pewnie chciał się przypodobać i być w centrum zainteresowania. Okaże się, że to fotomontaż i będzie mu głupio.
Jfk
Jfk 13.08.2020, 13:25
To ten pracownik chyba był bardzo mocno wstawiony, oczywiście że fotomontaż.Polski naród co za kraj.
abc
abc 13.08.2020, 13:05
Poncyljusz to ma biuro w Rzeszowie, więc tam niech się produkuje jego sekretarz. Poncyljusza to pies z kulawą nogą od wyborów tu nie widział. Ambasador wielki jak ego sekretarza.
Helga
Helga 13.08.2020, 14:42
A po co Poncyljusz często w Dębicy, jak prawie codziennie jest jego szef biura :P
xyz
xyz 13.08.2020, 13:52
Sekretarz, a nie dyrektor biura? Nie przejdzie to widzę niektórym przez gardło, za bardzo ściśnięte z zazdrości chyba
xxx
xxx 13.08.2020, 12:48
Fotomontaż, gdzie jest cień na fladze?

Pozostałe