Bitwa Warszawska na cysternie Gas-Traiding

  • 14.08.2020, 08:20
  • Ryszard Pajura
Bitwa Warszawska na cysternie Gas-Traiding
Grafika upamiętniająca 100-lecie Bitwy Warszawskiej pojawiła się na cysternie spółki Gas-Traiding Podkarpacie z Dębicy.

Jak informuje Stanisław Leski, prezes firmy, celem jest, by obraz przemieszczający się po polskich drogach przypominał o tym wydarzeniu spotkanym po drodze kierowcom, przechodniom, pracownikom stacji paliw ich klientom.

Oto pełna treść komunikatu podpisanego przez prezesa Gas-Traiding Podkarpacie.

"Świadomi potrzeby upamiętniania wielkich triumfów narodowych, zrywów niepodległościowych, wielkich bitew stoczonych w obronie naszej ojczyzny, kierując się patriotyzmem i poczuciem dumy, stworzyliśmy grafikę upamiętniającą setną rocznicę wielkiego zwycięstwa nad bolszewikami w Bitwie Warszawskiej 1920 r.

Jako lokalni mecenasi historii, wykorzystując nasz charakter prowadzonej działalności chcemy dbać o polską pamięć historyczną. Naszym celem jest to by obraz przemieszczający się wraz z naszą cysterną po całej Polsce, przypominał o tym wydarzeniu spotkanym po drodze kierowcom, przechodniom, pracownikom stacji paliw ich klientom.

Mija 100 lat od uratowania Polski i Europy przed nawałą bolszewicką. Polscy żołnierze pokonali tym samym widmo niewoli jaka miała czekać cywilizowany świat. Zachęcamy zatem wszystkich Państwa do świętowania tego dumnego dla naszego narodu wydarzenia a ze swojej strony zobowiązujemy się do jeszcze większego zaangażowania w dbałość o kultywowanie polskiej historii."

 

ryszardpajura_

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
kicz
kicz 16.08.2020, 17:52
Tak, tak, na przedzie wojska szedł kler z krzyżem. Buhahaha
???
??? 14.08.2020, 20:48
Tak prawdę powiedziawszy to w oczy rzuca się raczej tylko ksiądz z krzyżem. Można pomyśleć, że to on pokonał bolszewików.
1920
1920 14.08.2020, 10:19
Świetny pomysła

Pozostałe