Ks. Jaromir Buczak pochowany zostanie w Lubzinie

  • 14.08.2020, 13:17 (aktualizacja 14.08.2020, 14:48)
  • Janusz Grajcar
Ks. Jaromir Buczak pochowany zostanie w Lubzinie Ks. Jaromir Buczak (trzeci od lewej) podczas mszy św. neoprezbiterów w Straszęcinie.
Zmarły tragicznie w Tatrach ks. Jaromir Buczak zostanie pochowany w poniedziałek 17 sierpnia w Lubzinie, skąd pochodził.

Dziś, czyli w piątek 14 sierpnia, o godz. 16:00 zostanie odprawiona msza św. w intencji zmarłego w kościele parafialnym w Trzcianie k. Bochni. W poniedziałek trumna z ciałem śp. ks. Jaromira Buczaka przywieziona zostanie do kościoła parafialnego w Lubzinie, gdzie o godz. 14:00 rozpoczną się uroczystości żałobne. Po mszy św. jej uczestnicy przejdą na parafialny cmentarz.

Ks. Jaromir Buczak urodził się 24 maja 1986 r. w Rzeszowie. Maturę zdał w 2005 roku w LO im. Tadeusza Kościuszki w Ropczycach. Po niej rozpoczął studnia na Politechnice Rzeszowskiej, ale w 2007 r przerwał je i wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Święcenia kapłańskie przyjął 25 maja 2013 r. z rąk biskupa Andrzeja Jeża.

Jako wikariusz pracował w parafii św. Jakuba Starszego Apostoła w Podegrodziu, a ostatnio we wspólnocie św. Małgorzaty PM w Trzcianie k. Bochni. Pełnił obowiązki dekanalnego duszpasterza Liturgicznej Służby Ołtarza oraz dekanalnego duszpasterza młodzieży w dekanacie Lipnica Murowana. Z młodzieżą przyjeżdżał do Pustkowa-Osiedla na corocznie organizowaną tu Walentynkę dla Jezusa.

Ks. Jaromir Buczek był kolegą z roku ks. Alberta Adamczyka, byłego wikariusza parafii św. Stanisława BM w Pustkowie-Osiedlu, ks. Grzegorza Kubalicy pochodzącego z parafii Krzyża Św. w Dębicy, który pracuje obecnie na misjach w Peru, i ks. Szczepana Depowskiego pochodzącego z parafii Wszystkich Świętych w Straszęcinie.

31 maja 2013 roku wszyscy spotkali się na mszy św. neoprezbiterów, która odprawiana była w kościele Wszystkich Świętych w Straszęcinie. Poniżej publikujemy więcej zdjęć z tego wydarzenia.

Czytaj też: To dom, w którym osobom starszym wraca życie

Janusz Grajcar

Zdjęcia (12)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe