Wszyscy nasi posłowie dali sobie podwyżkę

  • 16.08.2020, 13:33 (aktualizacja 17.08.2020, 15:45)
  • Ryszard Pajura
Wszyscy nasi posłowie dali sobie podwyżkę
Nie wprost ją sobie przyznali, ale wszyscy głosowali za przyjęciem zmian w przepisach, które taką podwyżkę gwarantują. Sejm przyjął projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w zakresie wynagradzania osób sprawujących funkcje publiczne, co oznacza wysokie podwyżki dla prezydenta, premiera, ministrów i posłów. Za podwyżkami głosowali wszyscy posłowie, związani z naszym powiatem, zarówno Kazimierz Moskal, Fryderyk Kapinos i Jan Warzecha z PiS, jak i Krystyna Skowrońska i Paweł Poncyljusz z KO.

Za głosowało 386 posłów, przeciw - 33, wstrzymało się - 15. Nie głosowało - 26 

W PiS za było 226 posłów, w tym Kazimierz Moskal, Fryderyk Kapinos i Jan Warzecha, nikt nie był przeciw.
W KO głosowało 100 posłów, w tym Krystyna Skowrońska i Paweł Poncyljusz, przeciw było 9.

Nowe wynagrodzenia ludzi władzy prezentujemy na ilustracji graficznej (druk sejmowy).

 

 

ryszardpajura_

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (25)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Marek
Marek 09.09.2020, 13:40
Na listach powinni się znaleźć osoby młodsze, a te które już mają wiek emerytalny niech sobie odpoczną i dadzą się wykazać innym. Z naszego okręgu to Poseł Krystyna Skowrońska, która w lipcu skończyła 66 lat! Kobiety w Polsce osiągają wiek emerytalny kończąc 60 lat.
wiązałka
wiązałka 31.08.2020, 13:31
No słusznie - nie powinni przemierać głodem, a poza tym nadchodzi kryzys, a jak ich wykopsają? prezes coś przebąkuje o wcześniejszych wyborach i gdy ich nie wybiorą, w co wątpię, bo są przez wyborców kochani - to latwiej będzie związać koniec z końcem...
Marek
Marek 09.09.2020, 13:41
Wcześniejsze wybory, raczej pytanie czy w ogóle one będą!
SĘDZIA-PL
SĘDZIA-PL 18.08.2020, 21:21
CAŁY PROCES rozpoczął PSL, KO - chciało jeszcze więcej, ale wszyscy się dogadali... NAGLE... "wsłuchanie się w głos...??? -(jakiegoś cymbała...) ko ZMIENIA ZDANIE...!!! - CZYSTA HIPOKRYZJA!!!
Prezes
Prezes 17.08.2020, 23:34
Czyli nadal prezesi dębickich spółek zarabiają wiecej od posłów? Hihi
dyrektor ekonomiczny
dyrektor ekonomiczny 18.08.2020, 11:14
Jak to mówił Szewczyk na jednej sesji o Gilu - "Pan prezes, który jest prezesem". Prezes to prezes. I basta a plebejusze niech nie ważą się pytać co tam w skarpecie u prezesa :)
###
### 17.08.2020, 17:08
Koryto jest najważniejsze, bo przecież to o dostęp do niego tak się starają.
plus
plus 17.08.2020, 12:19
Jeśli chodzi o parlamentarzystów, to mam wątpliwości może nie do samej podwyżki, ale co do jej wysokości. Jednakowoż popieram zmiany dotyczące prezydenta, premiara i ministrów, oraz pani prezydentowej. Jeśli chcemy mieć inteligentnych ludzi na stołakach od których tak wiele zależy, to nie ma innej drogi.
Anka
Anka 17.08.2020, 22:40
Najwięcej oczywiście zależy od P.prezydentowej.......
Pyretta Blaze
Pyretta Blaze 17.08.2020, 21:21
Poziom inteligencji nie jest wprost proporcjonalny do zasobności portfela.
100%
100% 17.08.2020, 07:38
Jak by to było ładnie - stworzenie 1000 miejsc pracy po 3000 brutto ?
Nie, ty pracuj, kombinuj, płać podatki na nasze pensje, my władza za to podniesiemy podatki od pracownika - bo przecież te pieniądze nam się należą.
Inna sprawa, że system wynagrodzeń w administracji jest na głowie postawiony np. w Dębicy burmistrz zarabia mniej niż prezesi spółek miejskich, ale skala podwyżek jaką sobie zafundowali rządzący w obecnym czasie jest po prostu nieprzyzwoita a system nieprzemyślany.
###
### 17.08.2020, 11:21
Prezesi spółek miejskich nie muszą aż tyle zarabiać.
skarbnik
skarbnik 17.08.2020, 07:27
Panie Burmistrzu! Nie godzi się żeby Prezydent czy Premier zarabiał więcej niż prezes Wodociagów Dębickich czy naszego MPEC . Nie mówiąc o Panu.
Musi Pan to szybko naprawić.
lol
lol 17.08.2020, 09:32
Hahahaha w samo sedno :) podwyzka w dobie kryzysu to jedno ale zarobki głow na szczycie smietanki polityczej w porownaniu z lokalnymi wladzami to istna kpina
johny
johny 16.08.2020, 20:15
Zarabiająca krocie w bankach spółdzielczych Skoworńska i "najbogatszy podkarpacki poseł" Poncyljusz (z żoną mają ponad 3 miliony majątku) też byli za? A myślałem, że chociaż oni pokażą klasę. Tyle dyrektor biura Poncyljusza wypisywał w internecie, że nagrody rządu Szydło to skandal i w ogóle precz z rozdawnictwem...
Eryk
Eryk 17.08.2020, 08:56
Z to Premier Morawiecki swoje grube miliony przepisał na żonę i wynika, że bidny jest. Tak się robi lud w balona.
koryto plus
koryto plus 16.08.2020, 14:49
Czekamy na krytykę w wykonaniu POwców rodzimych tj. Lipczyńskiego Łazarza i Rzewuskiej. Wszak wozili tutaj te naczepy z nagrodami PiSowskimi.

Ciekawe jak skomentują głosowanie za tym swoich posłów :D
woi
woi 17.08.2020, 07:44
Pomijajac już sam tryb przyznania przez samych sobie sobie podwyzki trzeba przyznac ze w tym temacie wszyscy spiewaja jednym glosem. Mielismy lock down ludzi w domach ale urzedy pracowaly pelna para na 100% etatow choc petentow nie bylo :) - jedyne firmy ktore nie odnotoaly kryzysu ;) tez sam sobie chcialbym dac podwyzke.
I tak calkiem z innej beczki zarobki prezydenta to smiech na sali - burmistrzowie malych mieścin maja podobne wynagrodzenie.
???
??? 17.08.2020, 11:24
Ale prezydent ma wszystko za darmo, a burmistrz utrzymuje się sam ze swojej pensji.
o
o 17.08.2020, 13:44
Jak za darmo to po co mu w ogole wynagrodzenie?
Eryk
Eryk 16.08.2020, 16:46
A ja czekam PiSowców rodzimych tj, zwłaszcza Chęćka, Cebule, Bala itd. Wszak to ich partia, albo partia z której logiem startowali do wyborów była autorem tych skandalicznych podwyżek!
koryto plus
koryto plus 16.08.2020, 19:33
Hahaha. Tyle, ze to platformersi darli szaty, ze skandaliczne sa pisowskie nagrody! A jak sami sie z Kaczorem dogadali i zaglosowali za podwyzkami to cicho sza. Taka ich obluda i hiPOkryzja wlasnie.

Czekamy na happeningi Lipy, przemowy Aliny i tweety oraz komentarze Dominika!

Tylko Konfederacja zachowala sie jak nalezy!
ui
ui 17.08.2020, 20:04
Prezes Kaczynski celowo i strategicznie wpuscil ich w maliny przeciez bylopewne ze senat to odrzuci chocilo o upokorzenie PO a ci kolejny raz dali sie nabrac to pokazuje jak slabi sa bo to juz z 4 albo i 5 raz kiedy tak sie daja robic :) szkoda tylko ze to wszystko ich wojenki a tak naprawde najbardziej upadla to nas zwyklych ludzi.
Eryk
Eryk 17.08.2020, 08:50
Przypomnę, że to PiS-owska premier Szydło krzyczała "praca, pokora, umiar..." i cały czas pokazują tą po kilkudziesięciotysięcznych premiach za jej rządów i teraz po ustawie PiS horrendalnych podwyżek pensji, w tym 18 tys. na miesiąc dla zony prezydenta, za co?

Czekamy szczególnie na wypowiedzi w tej sprawie Starosty Piotra. a szczególnie radnego Mateusza znanego z wielu wpisów fecbookowiych i komentarzy, co prawda zawsze to peny na rzecz PiS, no ale może się wzbije ponad swoje partyjne poglądy.
Tom
Tom 17.08.2020, 15:23
Ty się chłopie nawet podpisywać nie musisz. Stosowana narracja i popełniane błędy są lepsze niż podpis.

Pozostałe