Grand Prix dla Aleksandry Ożóg i Kingi Kani

  • 04.04.2017, 11:44 (aktualizacja 04.04.2017, 11:50)
  • Admin Admin
Grand Prix dla Aleksandry Ożóg i Kingi Kani Starostwo Powiatowe
Główne nagrody - Grand Prix - X Powiatowego Przeglądu Amatorskich Zespołów Teatralnych, zdobyły Aleksandra Ożóg i Kinga Kania (na zdjęciu w środku grupy laureatów). Odbył się on w ramach Festiwalu Teatralnego Dębica 2017.

 

W przeglądzie w Domu Kultury Śnieżka wzięli udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Spektakle oceniało jury w składzie: Ilona Stanaszek, Tomasz Smykalski, Jan Michalak i Jan Borek.
Po obejrzeniu sześciu prezentacji, pierwsze miejsce zdobyła Talia, grupa teatralna z II Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy.
Zespół wystąpił w składzie: Jakub Skupień, Anna Skóra, Sebastian Graniczkowski, Marlena Zawiślak, Paweł Szlachta, Aleksandra Longosz-Nicpoń, Ignacy Kamiński, Aleksandra Jędrzejczyk, Paweł Koszarny, Wiktoria Cieśla, Kamil Solarz, Bartosz Pękala, Magdalena Stachnik, Jakub Bomba. Opiekunem grupy i reżyserem konkursowego spektaklu jest Katarzyna Lamberska-Kot.
Drugie miejsce przypadło zespołowi teatralnemu Kwiatek z Zespołu Szkół nr 2 w Dębicy. Trzeciego miejsca nie przyznano.  
Wyróżnienie I stopnia - grupa Kawiarenka z Zespołu Szkół w Brzostku.
Wyróżnienie II stopnia - Gwiazdy Kopernika z Zespołu Szkół nr 4 w Dębicy.
Główną nagrodą - Grand Prix - podzieliły się Aleksandra Ożóg i Kinga Kania, reprezentujące Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy.
Spektakl grupy Talia został zaprezentowany podczas finałowej gali, która także odbyła się w Domu Kultury Śnieżka. Gościnnie wystąpiła również grupa T.Lab w spektaklu "cZŁOwieku".
- Dobry teatr, również ten amatorski, to nie jest tylko kwestia środków. To przede wszystkim kwestia zapału i entuzjazmu twórców. A tego z całą pewnością Wam nie brakuje – chwalił młodych artystów oraz ich opiekunów starosta Andrzej Reguła.
Przegląd zorganizowali: Powiat Dębicki, Miejski Ośrodek Kultury, II Liceum Ogólnokształcące i Stowarzyszenie Uwierz w siebie, przy wsparciu finansowym Miasta Dębica.

Na podstawie informacji Starostwa Powiatowego w Dębicy oraz II Li im. ks. Jana Twardowskiego w Dębicy

 

 

 

 

Admin Admin

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Pasjonat?
Pasjonat? 06.04.2017, 18:43
Ladne dziolchy na czele z Dominika. Trzymac tak dalej!

Pozostałe