Przewodniczący po kwarantannie

  • 24.08.2020, 08:23
  • Grzegorz Król
Przewodniczący po kwarantannie Mateusz Cebula (pierwszy z prawej) poinformował o zakończeniu kwarantanny. Na zdjęciu z prezydentem Stalowej Woli Lucjuszem Nadbereżnym (z lewej) i wiceprzewodniczącym RM w Dębicy Mateuszem Kutrzebą. Fot. Arch.
Mateusz Cebula, przewodniczący Rady Miejskiej poinformował na swoim profilu o zakończonej kwarantannie. Odniósł się także do komentarzy zamieszczanych w sieci przez jego przeciwników.

- Cieszę się, że mogę poinformować o zakończeniu kwarantanny przeze mnie i moją rodzinę. Spełnione zostały warunki ku temu niezbędne i możemy począwszy od dziś normalnie funkcjonować - napisał przewodniczący RM.
Dziękuje wszystkim za każde dobre słowo i propozycje pomocy, które w tym czasie do niego spływały. Mateusz Cebula podkreśla, że było to budujące. Ale w swoim wpisie nawiązał też do komentarzy negatywnych zamieszczanych w internecie.
- Ze smutkiem przyjęliśmy (tak, bo to nie dotyczyło tylko mnie, ale też dotykało moich bliskich, o czym pewnie nie pomyślano pisząc w sieci różne rzeczy) różne komentarze pojawiające się w sieci. Czy to na stronach internetowych czy w mediach społecznościowych. "Życzono" tam "bym się leczył", "kwarantanny do końca kadencji", stwierdzano, że moja obecność na sesji RM "jest zbędna" i "bym siedział", czy też sugerowano mi, żem "podupadł na zdrowiu" by w jakiś sposób uniknąć procedury głosowania mojego odwołania z funkcji przewodniczącego rady. Apeluję o rozwagę w komentowaniu takich czy innych informacji - napisał Mateusz Cebula.
Podkreślił również, iż warto by każdy z nas, a szczególnie osoby publiczne czy wykonujące zawody zaufania publicznego jak np. nauczyciele, potrafili rozróżnić kwarantannę od zakażenia.

- Dotyka to pewnie wielu osób na kwarantannie z potencjalnego kontaktu z osobą prawdopodobnie zakażoną, że rozpowszechnia się informacje jakoby te osoby same już były zakażone. To bardzo duża różnica i rozsiewanie takich plotek niczemu nie służy - pisze przewodniczący.
Mateusz Cebula apeluje o przestrzeganie zasad reżimu sanitarnego - noszenie maseczek tam, gdzie obowiązują, dezynfekcję rąk, zachowanie dystansu społecznego. Bardzo ważne wg. niego jest to, by osoby objęte kwarantanną trzymały się jej.

- Naruszenie "tylko na chwilę" może spowodować uziemienie szeregu osób. Wobec zakończenia kwarantanny i powrotu do normalnego funkcjonowania - środowa sesja Rady Miejskiej w Dębicy odbędzie się tradycyjnie - stacjonarnie. Nikt z radnych nie zgłosił potrzeby udziału w sesji zdalnie. Niemniej - we wrześniu przetestujemy taki wariant na "sesji ćwiczebnej", by być gotowym na wdrożenie procedury, gdyby (odpukać) zaszła taka konieczność - pisze przewodniczący.

Czytaj także: Urząd pracy ma nową szefową

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Alina
Alina 31.08.2020, 08:36
Czy musicie ciągle o nim pisać, Cebula to powiedział, Cebula tamto napisał. To wygląda jak nachalna chęć promocji tego gościa. Nam wystarczą jego wpisy na facebook, po nich łatwo wyrobić sobie zdanie.
Epidemiolog
Epidemiolog 30.08.2020, 15:55
Jeśli ktoś ma wyznaczona kwarantannę ale się podda testom automatycznie kwarantanna zostaje anulowana.
Taki co wie
Taki co wie 31.08.2020, 10:54
ale nie mozna się poddać testom jak się chce bo tak nie robią, wiec nie wiem jak to zrobili
pfff
pfff 24.08.2020, 19:24
Tyle o tym Panu piszecie, że chyba rzeczywiście ten wirus to medialny jest.
Wyborca
Wyborca 24.08.2020, 16:37
To ile trwała kwarantanna Pana Przewodniczącego.Najpierw sam informuje, że jest na kwarantannie i nie będzie uczestniczył w sesji tylko ewentualnie on line.Po trzech dniach ten sam Pan Przewodniczący oznajmia ,że jest już po kwarantannie.Coś w tym jest dziwnego. Czy Państwo z redakcji mogliby dowiedzieć się jak to jest z kwarantanną pana Przewodniczącego .Co tym sądzi SANEPID. Jedni mają 2 tyg.kwarantanny a inni po kilku dniach wracają do normalnego funkcjonowania.I nie chodzi o głosowanie i ocenę pana Cebuli jako przewodniczącego rady, tylko czy nie jest to zagrożenie dla osób z którymi się kontaktuje. Jakim jest przewodniczącym kto chce widzi na sesja i po wpisach na FB gdzie mający inne zdanie są usuwani przez Pana Przewodniczącego!!!!!!!!!
Alina
Alina 24.08.2020, 20:11
"Wyborca" w punkt!!!
Ela
Ela 24.08.2020, 15:05
Jakim nienawistnikiem trzeba byc zeby komus zyczyc kwarantanny do konca kadencji?! Wsyd dla tych co to pisali.
Alina
Alina 24.08.2020, 20:09
poczytaj pan wpisy rzeczonego pana
git
git 24.08.2020, 09:20
I bardzo dobrze napisał. Trzeba potępiać takie wpisy. Piszą je pewno jego przeciwnicy polityczyni co to wyją, że szacunek każdemu się należy i walczą z mową nienawiści. HiPOkryci.
Do git
Do git 24.08.2020, 21:15
Prawdziwa cnota krytyk się nie boi.
Alina
Alina 24.08.2020, 20:10
hipokryta jest ten co hejtuje a potem sie zali ze ktos się lekko o nim źle wyraził, cała Dębica ma ubaw

Pozostałe