Na Staszica prace na finiszu

  • 25.08.2020, 11:00 (aktualizacja 25.08.2020, 11:18)
  • Agnieszka Majba-Pochwat
Na Staszica prace na finiszu Fot. UM Dębica
Prace związane z remontem chodnika na ulicy Staszica dobiegają końca. Modernizacja rozpoczęła się pod koniec lipca i polega na rozbiórce zniszczonej nawierzchni betonowej i krawężników.

Na odcinku od ul. Parkowej do ul. Kraszewskiego wykonywana jest nowa nawierzchnia z betonowej kostki brukowej. Remontowany odcinek drogi ma długość około 370 m. Inwestycja realizowana jest ze środków przeznaczonych na bieżące utrzymanie dróg na terenie Dębicy. Przebudowa ulicy Staszica ma na celu przede wszystkim zapewnienie płynności ruchu i bezpieczeństwa kierowców oraz pieszych, a także poprawienie estetyki osiedla. 

Tymczasem pilnego remontu wymaga też dalszy odcinek ulicy, ten od skrzyżowania z Kraszewskiego z 1 Maja. Władze miasta zapowiedziały, że pieniądze na ten remont znajda się prawdopodobnie w przyszłym roku. 

Agnieszka Majba-Pochwat

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
smiech
smiech 25.08.2020, 13:42
Wiekopomna chwila! Burmistrz wyremontował chodnik. Oj jest tam głód pochwalenia się czymkolwiek na Ratuszowej 2...
porazka
porazka 25.08.2020, 11:28
Szczęściarze. Za fabryka opon ludzie od 3 lat czekają na 1km asfaltu... i choć jest już tak blisko to jednak jest tak daleko... już z Kępy można wyjechać na drogę za fabryką opon, ba! nawet przy odrobinie szczęścia nie zostawi się tam zawieszenia - bo nikt nie pomyślał żeby najazd zrobić, a nie uskok na 15cm. Jednak odcinek do ronda nadal zamknięty. Szkoda. To pokazuje - już całkowicie ponad podziałami politycznymi - jak ułomnie prowadzone są inwestycje w mieście. Nawet w takim kraju jak Polska w 3 lata prywaciarze stawiają fabrykę z całą linią produkcyjną i magazynem. Tu problem stanowi 1km asfaltu , o ile pamiętam inwestycja miała być wykonana w ciągu pół roku.

Pozostałe