Burmistrz bez wotum zaufania i bez absolutorium

  • 26.08.2020, 14:11 (aktualizacja 26.08.2020, 14:51)
  • Agnieszka Majba-Pochwat
Burmistrz bez wotum zaufania i bez absolutorium
Nie przeszła uchwała o udzieleniu Mariuszowi Szewczykowi wotum zaufania.

Radni klubu PiS zagłosowali przeciwko udzieleniu burmistrzowi absolutorium i wotum zaufania - tego ostatniego już drugi rok z rzędu. Wstrzymali się natomiast w kwestii zatwierdzenia sprawozdania finansowego i wykonania budżetu za poprzedni rok.

Czy Mariuszowi Szewczykowi grozi utrata stanowiska? Teoretycznie jest taka możliwość.

- Nieudzielenie wotum zaufania może, ale nie musi, skutkować wnioskiem o referendum w sprawie odwołania burmistrza - mówi mecenas Joanna Żurek - Krupka, prawnik Urzędu Miasta. 

 

Czytaj także: Odwołanie przewodniczącego Rady Miejskiej - większość była przeciw

 

 

Agnieszka Majba-Pochwat

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (43)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
xxx
xxx 27.08.2020, 17:50
Czy Mariusz Szewczyk czy Tina Turner czy Jan Kazimierz byliby super gdyby należeli do PIS-u.
A tak Panie Mariuszu czy Pan będzie śpiewał , wyglądał czy harował w obecnej sytuacji jest Pan skazany na....pożarcie!!!
heja heja
heja heja 30.08.2020, 10:24
Rzeczywiście w przyśpiewkach też Pan Burmistrz ostatni nie jest. Na śmierć zapomniałem !
ha
ha 27.08.2020, 21:08
Większego idiotyzmu nie można było wyartykułować
tak pytam
tak pytam 27.08.2020, 17:43
A Pan Burmistrz w tym sezonie i w znanych wszystkim okolicznościach będzie tańcował na rynku naszego miasta ?
Anna
Anna 28.08.2020, 17:36
Oby, bo była to super inicjatywa i przykro mi że tak z tego niektórzy szydzili i śmiali się :( miło było przyjść na rynek i potańczyć do muzyki na żywo ale widzę że stało się to wielkim pośmiewiskiem i niektórych to zniechęciło do uczestnictwa.
stop
stop 27.08.2020, 14:45
Układ sił w RM jest znany więc wyniki głosowania łatwo przewidzieć.
PiS w Dębicy ma pełnie władzy, tylko burmistrz solą w oku. Jak to zmienić? Prosto - 2 wota nieufności i ponowne wybory. Ale tutaj stop! Panowie bawcie się na własny koszt a nie za pieniądze podatników.
stop hejt
stop hejt 27.08.2020, 11:59
Czekamy na konferencję burmistrza gdzie będzie robił z siebie (swoim zwyczajem) ofiarę i grał niewiniątko. A "efekty" jego rządów widzimy wszyscy. Mizeria i kończenie spraw z poprzedniej kadencji, gdy PiS gwarantował dopływ środków. Teraz widać co sam jest wart.
ból
ból 27.08.2020, 15:45
Stop hejt a głupio i prymitywnie hejtujesz.
Jaka mizeria? Są inwestycje drogowe, są nowe chodniki, 2 odnowione domy kultury, trwa remont lodowiska itd. To że panom z pisu się ciągle coś nie podoba to już trudno. A może ich zapytać co zrobili dla Dębicy? Już kolejne kadencje ciągną. Ciesz się, że burmistrz nie jest i mam nadzieje, że kolejny też nie będzie z PISu. Będziesz miał zadłużenie miasta na 200 mln i kolejne 100 poukrywane w spółkach komunalnych, jak takie jedno miasto u nas w podkarpackim.
stop hejt
stop hejt 29.08.2020, 13:03
Wszystko co wymieniasz to kasa pozyskana i inwestycje rozpoczęte z tamtej kadencji gdy PiS gwarantował przez koalicję z Szewczykiem dopływ kasy. Teraz pozyskał Szewczyk na Kwiatkowskiwgo kasę z ostatniego miejsca na liście rezerwowej i do tej pory droga rozgrzebana.
Prawda BOLI
Prawda BOLI 27.08.2020, 09:36
Jak Ci sami Radni co teraz bronia Szewczyka atakowali Wolickiego To było Super!!! Teraz jak ktoś atakuje zreszta słusznie Burmistrza wielkie larum W mieście brudno nic się nie dzieje a Szewczyk lansik
aua
aua 27.08.2020, 08:26
Partie polityczne to dzieci Szatana. Precz z nimi!
7 krag piekla
7 krag piekla 27.08.2020, 09:22
To z Szewczykiem tez bo on szef partii Porozumienie Gowina w Debicy :)
xax
xax 27.08.2020, 00:10
A referendum zróbcie dwudniowe, to dwa razy nie pójdę.
dębiczanka
dębiczanka 26.08.2020, 22:21
To dzisiejsze widowisko jakie zaserwowali nam radni to żałosny spektakl. Każdy w mieście wie,że obecny włodarz to nie jest żaden gospodarz. To burmistrz bez wizji rozwoju miasta, żaden strateg,słaby organizator i nie jest liderem, nie posiada umiejętności łączenia ludzi wokół ważnych spraw. Tytanem pracy też raczej nie jest. Interesuje go przetrwanie i przepełzanie tej kadencji. Miasto się zwija a burmistrz zadowolony z siebie.
Odrębnym problemem jest poziom RM. To najsłabsza rada miasta chyba w 30 letniej historii samorządu. Radni PiS uważają, że mają 100% poparcie, a tak nie jest , bo mają trochę ponad 50% . Pozostała część mieszkańców nie głosowała na PiS, wybrała radnych z innych komitetów, rozkład głosów 11 do 10. Radni opozycji dają się ogrywać jak dzieci,są niezorganizowani i nie mają umiejętności merytorycznych do polemiki z pomysłami PiS. A pan przewodniczący zamiast stanąć na wysokości zadania i podjąć wysiłek, aby to towarzystwo jakoś zorganizować, prowadzi tylko politykę promocji swojej osoby, ego go rozsadza. Sposób prowadzenia posiedzeń rady daleko odbiega od obowiązujących standardów. Państwo organizują sobie swoje wojenki, a my mieszkańcy borykamy się ze swoimi problemami .
Może powinniśmy my odwołać to całe towarzystwo, które zapomniało czym jest samorządność oraz zapomniało kto jest ich pracodawcą. To gorącym głowom przypominam, że to my mieszkańcy ze swoich podatków utrzymujemy tą wesołą gromadkę zuchów i mamy dość tych waszych wygłupów. Drodzy Państwo radni wakacje się kończą, czas przystąpić do pracy.
Pytanie
Pytanie 26.08.2020, 20:50
A starosta po co był na sesji?....
Starosta
Starosta 27.08.2020, 20:17
Starosta za duzo ma czasu i nie wiedzial co robic to przyszedl na sesje rady miejskiej zeby przypilnowac tajnego glosowania
smutny
smutny 27.08.2020, 16:54
wszyscy wiedza ze zarządza terasz radą miasta, a przewodniczący wszystko konsultuje ze starostą, taki to mocny jest ten nasz przewodniczący
Ania P.
Ania P. 27.08.2020, 22:31
E tam, ja słyszałam, że to oni we dwóch kierują spółką MKS z tylnego siedzenia :D
a.
a. 27.08.2020, 09:23
A skad to wiesz? Pracownikiem urzedu pewno jestes :)
Qwerty
Qwerty 27.08.2020, 13:20
Sesje RM są dostępne online dla wszystkich zainteresowanych ...
Szach mat
Szach mat 27.08.2020, 16:33
Na nagraniu nie widac starosty. Kamera pokazuje prezydium i czesc radnych.
Szach mat 2
Szach mat 2 28.08.2020, 17:40
A właśnie ze widać podczas przerwy
Janina
Janina 26.08.2020, 20:47
Biedny burmistrz :( zawsze wszystko robi źle wg radnych pis :( panie Mariuszu jesteśmy z Panem!
Słusznie
Słusznie 26.08.2020, 19:44
Wychodzi na to ,że Pan Burmistrz goły i wesoły.
Pan Dobra Rada
Pan Dobra Rada 26.08.2020, 19:15
To, kto jaką partię polityczną reprezentuje nie powinno mieć wpływu na działania rady. Dla wszystkich najważniejsze ma być dobro miasta i jego mieszkańców. Czas skończyć z wojnami. A wyborcy może zastanowią się, czy w następnych wyborach głosować na tych ludzi.
Sanepid
Sanepid 26.08.2020, 18:59
A Szewczyka maseczka nie obowiązuje?
dramat
dramat 26.08.2020, 18:56
Jesli wedlug burmistrza nie bylo podwyzek cen wody a Debica ma byc wg niego sypialnia dla gmin to dziwne ze az tylu radnych nadal go popiera.
Wyborca 2
Wyborca 2 26.08.2020, 18:56
Nie może być tak że jak grupie radnych Burmistrz się nie podoba to mu wszystko blokujemy. Państwo radni jesteście radnymi miejskimi a nie radnymi w kontrze do Burmistrza. Burmistrz ma mandat z wyborów bezpośrednich i należy to uszanować ale Panowie z klubu partyjnego nie mogą się z tym pogodzić. Nie Burmistrza odwołać a całą radę miejską bo nie dorośli do swoich funkcji- w przeważającej większości. Burmistrz ma wszelkie opinie pozytywne a radni bo większość może wszystko głosują na nie a co im zrobimy !!!!
Szkoda miasta
Szkoda miasta 26.08.2020, 18:53
Trzeba przyznac, ze radni PiS mieli duzo argumentow. A ci od Szewczyka to tak cienko - burmistrz fajny jest i tyle. PiS to nie moja bajka no ale widac jak mizerne sa rzady Szewczyka. Podwyzki cen uslug komunalnych, Debica jako sypialnia gmin - smutne to ale takie sa rzady Szewczyka. Nie dziwie sie decyzji rady.
tenfo
tenfo 26.08.2020, 17:46
Przy tajnym glosowaniu by sie okazalo cos czuje ze wiecej radnych jest przeciw Szewczykowi.
tamtonfo
tamtonfo 26.08.2020, 19:00
A może wyszedł szantaż utratą stanowiska?
Smutny
Smutny 26.08.2020, 17:45
chora jest ta Dębica i chora jest ta rada miasta, tak słabych Radnych nie było od lat, tak upartyjnionej Rady Miasta nie było od lat, ludzie spójrzcie na ten cyrk nie przez pryzmat partyjny ale jako mieszkańcy, oni wszyscy bawią się naszym kosztem, żal wielki żal
Pilat umyl ręce.
Pilat umyl ręce. 28.08.2020, 00:17
Jak slabych radnych? Powtarzalnosc nazwisk to co najmniej 80%. Od kilku kadencji. Jedynie podporzadkowanie zmienniej ideowej partyjnej moze wprowadzac w blad. Nie zmienia sie nic. Opozycja? Gdzie i jaka? Moga sie obronic rzetelnymi probami inicjatyw? Maja argumenty ze chocby probowali? Dlaczego nie podejma proby weryfikacji wiekszosci? W takiej sytuacji biernosc wskazuje ze mowienie o wojnie zarzucic nalezy pasywnym 10. Ograniczaja sie do prob odwolania osob wskazywanych jako destruktorzy. Wiekszych od pasywnych i biernych nie ma.
hihi
hihi 26.08.2020, 20:03
Pamietam lepsze cyrki na poczatku 21 wieku. To byl dopiero latajacy cyrk.
Janosik
Janosik 26.08.2020, 17:12
Gdyby miał odrobinę honoru to zrezygnowałby ze stanowiska.
Jednak dzisiaj ponad honor jest władza i zobowiązania 🤷‍♂️
###
### 26.08.2020, 19:10
A dlaczego ma rezygnować? Przecież wygrał wybory, więc ma mandat do sprawowania tej funkcji.
$$$
$$$ 27.08.2020, 11:48
Wygrał ściemniając o tym że podwyżki wody nie będzie a były już dwie. Tych jego milionów z unii to nikt nie widział. A pomijając już wybory - podlega corocznej ocenie rady. Nie ma sielanki, tylko do roboty.
kto
kto 26.08.2020, 18:32
Ale kto? Cebula? Tak powinien zrezygnować.
Wyborca
Wyborca 26.08.2020, 16:23
Regionalna Izba Obrachunkowa daje opinie pozytywną Ale radni wiedzą lepiej i głosują według klucza partyjnego. Coś z tym trzeba zrobić. Wszyscy mają gęby pełne frazesów a jak przychodzi co do czego zachowują się jak gówniarze. Przemowy polityczne . Czepianie się jakiś drobiazgów widać ze nie chodzi o Dębicę tylko wojenkę Burmistrz - Koło PiS w Radzie Miasta. Szanowni Państwo ocknijcie się Gdzie jest w tym wszystkim Dębica. Pis neguje wszystko co robi Burmistrz sami jednak proponują co najwyżej łaki kwietne napisy na chodnikach i inne pierdoły napisane w periodyku samorządowca. Prawdziwych nowatorskich pomysłów brak. Tylko wojenki personalne. W których niestety bryluje Pan przewodniczący ale nie tylko . Radni z jednej i drugiej strony niech się jeszcze raz zobaczą w domu jakie dziwactwa opowiadają. Żal naszego miasta. Ale takich radnych wybraliśmy. I nie chodzi mi o partie ale o osoby. Bo może być i 21 radnych z PiS czy komitetu innego tylko niech będą to ludzie którym zależy na mieście a nie na swoim interesiku bo interesu nie umieją zrobić. I niech myślą o DĘBICY a nie swojej partii , krewnych którym trzeba załatwić pracę itd. Państwo radni przypomnijcie sobie słowa przysięgi, gdzie zdecydowana większość dodała Tak mi dopomóż Bóg. Chociaż wygląda, że nie pomoże ani Święty Boże. Może przynajmniej rozliczy - niektórych !!!!
@#$%
@#$% 27.08.2020, 21:15
Pytanie co burmistrz robi??? Moim zdaniem nic, może tylko lans. Najważniejsze jest dobro miasta i mieszkańców, może jest tu i wojenka partyjna ale fakt jest faktem, Burmistrz Dębicy jest tylko z nazwy
Do Wyborca
Do Wyborca 27.08.2020, 07:23
Wyborco bardzo mądre słowa, tylko kto to zrozumie z czytających jak rozumienie kultury pisanej spada na łeb na szyję, widac ze PIS chce władzy absolutnej w mieście i idzie po trupach, a że opozycja też słabiutka to też widać,
Nie kolega.
Nie kolega. 26.08.2020, 19:40
Tak, w RiO za to niepowiazani z nikim, obiektywnie subiektywni.
widelec
widelec 27.08.2020, 09:25
Dokladnie. Wiadomo ktora pani ma tam kolegow w RIO.

Pozostałe