Ks. Rafał opuścił szpital, ale przebywa w izolacji

  • 28.08.2020, 08:23 (aktualizacja 28.08.2020, 08:44)
  • Janusz Grajcar
Ks. Rafał opuścił szpital, ale przebywa w izolacji
Wikariusz z Przeczycy, który był chory na COVID-19, opuścił już szpital. Poinformował o tym na profilu fejsbukowym Sanktuarium Matki Boskiej Wniebowziętej w Przeczycy.

Zamieścił na nim taki wpis:

Szczęść Boże!
Moi Drodzy!
Bardzo serdecznie dziękuję za wszelkie wsparcie, jakiego doznałem w tym ostatnim czasie. Czułem tę Waszą duchową łączność i dzięki temu łatwiej było ten trudny czas przeżywać. Za te wszystkie telefony, SMS-y, za każdą modlitwę i słowa otuchy z serca Bóg zapłać. Mam dobrą wiadomość. Wyszedłem już ze szpitala, czuję się dobrze, ale jeszcze muszę przebywać na domowej izolacji. Pamiętam o Was w modlitwie! Ks. Rafał.

O tym, że wikariusz jest zarażony koronawirusem, dowiedzieliśmy się we wtorek 11 sierpnia. W związku z tym, że w niedzielę 9 sierpnia brał udział w uroczystościach pożegnalnych proboszcza ks. Marka Marcićkiewicza, na które przyjechali też przedstawiciele władz samorządowych z Brzostku i Jodłowej, na kwarantannę trafili też m.in. burmistrz Wojciech Staniszewski i wójt Jan Janiga.

Obaj mieli jednak negatywne wyniki badań, podobnie zresztą jak uczestniczący w pożegnaniu proboszcz z Brzeźnicy ks. Mariusz Maziarka.

Ks. Rafał w tym roku podobnie jak proboszcz ks. Marek Marcićkiewicz żegna się z parafią w Przeczycy. Po wakacjach ma rozpocząć posługę duszpasterską we wspólnocie św. Józefa Rzemieślnika w Pustkowie.

Czytaj też: Koronawirus: W szpitalu zamknięte dwa oddziały

Janusz Grajcar

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe